Токсичний та завдає шкоди – за скільки можна здати 1 кг свинцю в Україні
Розповідаємо, за скільки приймають 1 кг брухту зі свинцю у різних регіонах України та як його правильно здавати
Вартість свинцю залежить змінюється в залежності від регіону
Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші
Свинець – популярний метал, який використовують в акумуляторах, деяких будівельних матеріалах та в різних галузях промисловості. Але він є дуже токсичним, може завдати шкоди здоров’ю, тому його варто здавати у пункти прийому вторсировини.
Сайт Pro Гроші з’ясовував, скільки коштує кілограм свинцю в Україні.
Що впливає на вартість свинцю
Ціни на брухт свинцю регулярно змінюються під впливом ринкового курсу. Але є чинники, які можуть позитивно і негативно вливати на його ціну в пунктах прийому.
Наприклад, акумулятори зі свинцем оцінюються дешевше через необхідність їхнього грамотного розбирання, що можуть виконати лише кваліфіковані фахівці. Водночас, свинець, отриманий у процесі виробництва (наприклад, оплавлені шматки, обрізки, стружка і цілісні вироби), можна здати значно дорожче. Найбільше цінується кабельна продукція без ізоляційної оболонки.
Як правильно здати свинець на брухт
Найкращий варіант – самостійно очистити метал від паперу та інших матеріалів, які можуть знаходитися в кабелі. У випадку, якщо принести кабель без очищення, скупники самі прибирають цю частину ваги. При цьому вони віднімають більше ваги, ніж становлять домішки. Тому вигідно самостійно очистити свинець перед здачею, це значно підвищить його вартість.
Також треба знати, що вартість свинцю залежить від обсягу – чим більше свинцю здають, тим вища ціна за 1 кг. Через це варто розглянути можливість накопичення свинцю для подальшої здачі у великій кількості, аби отримати вигіднішу ціну.
Актуальні ціни на свинець у серпні
За даними порталу "Сдай-лом.укр", ціни на 1 кілограм свинцю залежать від виду та стану металу:
- Київська область — від 39,7 грн.
- Вінницька область — від 40,3 грн.
- Волинська область — від 39,7 грн.
- Дніпропетровська область — від 40,1 грн.
- Житомирська область — від 39,9 грн.
- Закарпатська область — від 40,1 грн.
- Запорізька область — від 40,3 грн.
- Івано-Франківська область — від 40,2 грн.
- Кіровоградська область — від 39,6 грн.
- Львівська область — від 40 грн.
- Миколаївська область — від 40,2 грн.
- Одеська область — від 40 грн.
- Полтавська область — від 40,3 грн.
- Рівненська область — від 40,2 грн.
- Сумська область — від 40 грн.
- Тернопільська область — від 39,8 грн.
- Харьківська область — від 40 грн.
- Хмельницька область — від 40,4 грн.
- Черкаська область — від 40,4 грн.
- Чернівецька область — від 40 грн.
- Чернігівська область — від 40,3 грн.
Що потрібно знати, щоб здати нержавіючу сталь на брухт
Вартість кілограма нержавіючої сталі залежить від вмісту нікелю та хрому у виробі із нержавійки. Чим його більше, тим дорожче таку нержавійку буде здати у пункти прийому металобрухту.
Найпопулярніша марка нержавіючої сталі – А2. Вона містить 18% хрому та 10% нікелю. Саме її використовують під час виготовленні посуду. Найменша частка нікелю (від 2% до 5%) є у легованих сплавах, які зазвичай належать до сантехнічного брухту.
Наступна група містить матеріали, що стійкі до високих температур (жаростійкі матеріали). Вона включає пластини, обрізки та будівельні відходи, які повинні містити до 12% нікелю.
Найдорожче можна продати високолеговані сплави із вмістом домішкових металів до 92%. До таких матеріалів відносяться будівельні та сантехнічні кільця, роз'єми, дріт, порошок та скрап (специфічні шлакові відходи внаслідок роботи плавильних печей у металургії).
Раніше ми писали про те, скільки коштує 1 кг латуні та де її шукати вдома. Також ми розповідали, як можна заробити на брухті титану.
Сподобалась стаття?