Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Служитимуть навіть без досвіду? Чи можуть призовників відправити на фронт без підготовки

Розповідаємо, що робити призовникам без військового досвіду, якщо їх намагаються відправити на передову без належної підготовки

Фото: УНІАН, Генштаб. Колаж: Pro Гроші

Перед тим, як відправлятися в зону бойових дій, військовозобов'язані мають пройти підготовку

Фото: УНІАН, Генштаб. Колаж: Pro Гроші

В Україні триває загальна мобілізація, під час якої повістки можуть вручати всім чоловікам призовного віку від 18 до 60 років. При цьому призовник може бути без військового досвіду.

Чи можуть відправити військовозобов'язаного на фронт без підготовки, розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Відправка на фронт без підготовки

За її словами, призовників не можуть відправляти в зону бойових дій без підготовки, оскільки згідно з Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу", військовозобов'язані та резервісти повинні пройти навчальні, перевірочні та спеціальні збори.

До того ж командири військових частин зобов'язані забезпечити якісну підготовку призовників та повноту виконання ними програми підготовки.

Так, в умовах війни підготовка рядового та сержантського складу в навчальних центрах проводиться за скороченими термінами, але без зниження якості. Таким чином навчання триває від 7 до 20 діб, залежно від складності спеціальності.

"Якщо вас без навичок володіння зброєю та підготовки направили на передову, повідомте про це на телефони гарячої лінії Міноборони, адже так не має бути", – зазначила Ганна Маляр.

Таку думку також висловив й адвокат Дмитро Швець у коментарі виданню "Громадське". За його словами, якщо мобілізованих осіб намагаються відправити на фронт без належної підготовки, то вони можуть писати рапорти на ім'я командира частини. Адвокат зазначив, що на практиці такі скарги зазвичай задовольняють.

Мобілізація влітку 2023 року

Протягом поточного літа мобілізувати можуть такі категорії громадян:

  • резервістів;

  • військовозобов'язаних;

  • осіб із запасу віком від 18 до 60 років;

  • придатних за станом здоров’я;

  • чоловіків віком від 18 до 27 років, якщо вони вже проходили строкову службу або віднесені до служби запасу другої черги.

Призвати на військову службу також можуть:

  • військових, які проходили строкову службу;

  • офіцерів запасу, резервістів, інших осіб із досвідом служби;

  • громадян, які не проходили військову службу;

  • обмежено придатних під час воєнного стану.

Важливо пам'ятати, що обмежено придатні особи під час воєнного стану теж можуть бути мобілізовані, але за певних умов.

Раніше ми розповідали, що в Україні хочуть звільнити від призову ще одну категорію громадян. Також ми писали, який перелік речей військовозобов'язані мають зібрати самостійно. Більше про мобілізацію в Україні читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.