Прострочений паспорт за кордоном: як діяти чоловікам призовного віку
У чоловіків за кордоном з протермінованим закордонним паспортом є кілька варіантів дій
Якщо закордонний паспорт прострочений, діяти потрібно оперативно
Фото: Pexels
Особливо важливим питання протермінованого закордонного паспорта є для чоловіків призовного віку (18-60 років), оскільки для отримання консульських послуг необхідно відповідати новим вимогам, пов'язаним з мобілізацією та військовим обліком. Згідно з ними, чоловіки призовного віку, які перебувають за кордоном, повинні стати на військовий облік, щоб мати змогу отримувати консульські послуги, зокрема з оформлення чи продовження закордонного паспорта.
Про те, що робити, якщо у чоловіка призовного віку за кордоном закінчився термін дії закордонного паспорта, розповіло ТСН.ua.
Які консульські послуги недоступні для чоловіків призовного віку
Чоловіки, які не перебувають на військовому обліку, не зможуть отримати низку консульських послуг. Це стосується:
- оформлення нового закордонного паспорта;
- подовження терміну дії наявного закордонного паспорта;
- оформлення довіреностей;
- видавання свідоцтва за фото;
- оформлення постійного або тимчасового консульського обліку.
Натомість без військового обліку можна отримати лише посвідчення особи для повернення до України.
Що робити, якщо термін дії закордонного паспорта закінчився
Якщо закордонний паспорт залишається недійсним, є кілька можливих варіантів:
- стати на військовий облік у консульстві або в Інтернеті, не звертаючись до української дипломатичної установи за місцем вашого проживання;
- якщо паспорт прострочений і не вдалося отримати новий, можна повернутися до України, використовуючи посвідчення особи для повернення до України;
- у деяких країнах можна подати заяву на тимчасовий захист або статус біженця, що дозволяє залишатися за кордоном легально, навіть якщо немає дійсного закордонного паспорта;
- якщо планується перебувати за кордоном протягом тривалого часу, можна розглянути можливість отримати постійне або тимчасове проживання (ПНП) або громадянство країни, в якій проживаєте.
За можливості МЗС України рекомендує отримати новий закордонний паспорт. Тимчасове продовження терміну дії паспорта можна використовувати лише в надзвичайних ситуаціях, наприклад, коли потрібно повернутися до України.
Раніше ми розповідали про те, які послуги в Польщі можна отримати безоплатно. Також ми писали про те, як працюватиме електронний кабінет призовника.
Сподобалась стаття?