На які виплати мають право дружина та діти зниклого безвісти військовослужбовця
Рішення про відмову у виплаті грошового забезпечення може бути оскаржено у судовому порядку
Виплати військовослужбовцям
Фото: Скриншот/YouTube
У випадку загибелі, полону чи зникнення безвісти бійця Сил оборони його родичі мають право на отримання матеріальної допомоги. Виплати грошового забезпечення військовополонених та зниклих безвісти регулює постанова Кабінету Міністрів України № 884 "Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення сім'ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх".
Про це розповіла юристка Вижницької ГО "Комітет виборців" Валентина Ткач для громадської спілки "Мережа правого розвитку".
Сім’ї військових, захоплених у полон, отримуватимуть виплату до дня їх звільнення включно. А родини зниклих безвісти бійців отримуватимуть виплати до дня визнання їх загиблими в судовому порядку або остаточно виключення зі списків особового складу військової частини.
Незалежно від статусу військовополонених чи безвісти зниклих за кожним військовослужбовцем зберігаються виплати за тим розміром окладу, який він отримував під час проходження служби.
Окрім розміру посадового окладу, щомісячна виплата військовим також враховує:
- оклад за військовим званням;
- надбавку за вислугу років;
- інші щомісячні додаткові види грошового забезпечення постійного характеру;
- інші додаткові види фінансового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.
Хто має право на отримання виплат
Першочергове право на матеріальну допомогу від держави має дружина зниклого безвісти або захопленого в полон військового, а вже потім його батьки.
Загалом право на виплати, зокрема додаткових та інших видів грошового забезпечення мають:
- дружина (або чоловік);
- повнолітні діти, які проживають разом з військовослужбовцем, якщо вони не мають власних дружини чи чоловіка;
- законні представники, тобто опікуни або піклувальники чи усиновлювачі неповнолітніх дітей або осіб з інвалідністю з дитинства незалежно від віку;
- утриманці військовослужбовців;
- батьки рівними частками, якщо військовослужбовці не одружені та не мають дітей.
Якщо хтось відмовляється від виплати, частка цієї людини рівномірно розподіляється між іншими членами родини, які мають право на грошове забезпечення.
Раніше ми писали, хто може отримати та як оформити оздоровчі виплати в ЗСУ. Також ми повідомляли, скільки отримують військовослужбовці, виведені поза штат.
Сподобалась стаття?