Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Мобілізаційні рейди – де та коли найвищий ризик отримати повістку

Головний військком Києва роз'яснив, за які порушення українців можуть призвати на військову службу

Фото: Нацполіція, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Деяких українців можуть мобілізувати після рейдів

Фото: Нацполіція, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Мобілізаційні рейди в Україні будуть продовжуватися і під час них найвищий ризик отримати повістку.

Про це повідомив начальник Київського міського центру комплектування та соціальної підтримки, полковник Юрій Максимів в інтерв'ю ТСН.

Він підтвердив, що поліцейські та підрозділи охорони територіальних центрів комплектування (ТЦК) проводять спільні рейди з метою дотримання громадянами вимог комендантської години. Порушникам справді можуть вручити повістку.

"Коли відбувся перший рейд, ми зрозуміли, що є багато громадян, які порушують не тільки вимоги комендантської години, а й вимоги законодавства про військову службу та військовий обов’язок. Наприклад, виявлялися громадяни, які не перебували на військовому обліку, не з’являлися до військкоматів після оповіщення. Можливість швидко дізнатися інформацію про конкретну людину є", – пояснив Максимів.

Чи законно вручати повістки на вулиці

Головний воєнком Києва наголосив, що у законодавстві України відсутні будь-які заборони щодо місць вручення повісток військовозобов’язаним. Тобто повістки громадянам можна вручати у будь-який час доби й у будь-якому місці.

"Немає заборон щодо місця вручення повісток. Жодної. В законодавстві не вказано, що оповіщення можливе, наприклад, виключно за домашньою адресою чи на роботі, чи в місці відпочинку. Закон каже про оповіщення шляхом вручення повістки. Все", – зазначив Максимів.

Кому чекати повістки

Воєнком переконаний, що на повістку слід очікувати всім військовозобов'язаним чоловікам віком до 60 років. Він пояснив, що Україна зараз перебуває на найвищому ступені мобілізації. Вона може бути або частковою, або загальною.

"Я так думаю, що мобілізаційні заходи будуть проводитись, це необхідність. Поки ми воюємо – маємо гарантовано мати особовий склад не лише для оборони, а й для наступу, щоб звільнити наші землі", – пояснив Максимов.

Він додав, що постійно існує потреба у доукомплектуванні українського війська, адже потрібно збільшувати свій потенціал, нарощувати складову. До того ж українське військо на певних напрямках впевнено веде наступальні дії. Для цього потрібна велика кількість особового складу сил оборони.

Кого не можуть мобілізувати за станом здоров'я

На фронт не зможуть потрапити українці з такими захворюваннями:

  • інфекційні захворювання (йдеться про вірусні та кишкові інфекційні хвороби, прогресуючий туберкульоз);
  • злоякісні новоутворення (онкологічні хвороби);
  • розлад психіки;
  • недоліки зору та слуху (параліч рухових м'язів);
  • проблеми з травленням і органами дихання (хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів і легенів та бронхіальна астма);
  • шкірні аномалії (атопічний дерматит шкірного покриву, пухирчатка, герпетиформний дерматит).

Раніше ми писали про те, що таке цільова мобілізація та кого вона скоро торкнеться. Також ми розповідали, як готують бійців ЗСУ до служби.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.