Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Коли та як можна змінити прізвище дитини в Україні: інструкція

Розповідаємо, чи можуть батьки в Україні змінити прізвище дитини та що для цього потрібно

Фото: Pexels

Зміна прізвища малюка

Фото: Pexels

Вибір і зміна прізвища дитини є важливим елементом сімейного життя, що регулюється законодавством України. Батьки мають можливість обрати прізвище для свого малюка або ж у майбутньому змінити його за певних умов.

Про те, коли можна змінити прізвище дитини та що для цього потрібно, пояснили фахівці Telegram-каналу "Ти ж Юрист".

Згідно з положеннями Сімейного кодексу, прізвище дитини визначається відповідно до прізвищ батьків. У випадку, якщо мати й батько мають різні прізвища, вибір прізвища для дитини здійснюється за їхньою взаємною згодою. Дитині також можуть присвоїти подвійне прізвище, яке складається з поєднання прізвищ батьків.

За яких обставин можна змінити прізвище дитини

Чинне сімейне законодавство передбачає можливість зміни прізвища дитини з ініціативи батьків у майбутньому. Підстави для зміни прізвища дитини є декілька, а саме:

  1. Якщо обидва батьки змінюють прізвища, то прізвище дитини віком до семи років змінюється автоматично. Для дітей старших семи років така зміна можлива лише за їхньою згодою.
  2. У разі, коли прізвище змінює лише один із батьків, прізвище дитини можна змінити за взаємною згодою обох батьків та з урахуванням згоди дитини, якщо їй уже виповнилося сім років.
  3. Зміна прізвища також можлива за заявою одного або обох батьків, якщо один із них помер, визнаний недієздатним, оголошений зниклим безвісти або померлим.

Куди звертатися для зміни прізвища

Для процедури зміни прізвища дитини необхідно звернутись до відділів державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС). А громадяни, які перебувають за кордоном, можуть подати заяву через дипломатичні представництва або консульства України. Вам також знадобляться такі документи:

  • паспорт;
  • заява на зміну прізвища дитини;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • інші документи, що потрібні для розгляду та ухвалення рішення.

У відділах ДРАЦС розгляд заяви здійснюється в термін до трьох місяців з моменту її подання. А у дипломатичних установах або консульствах України процес значно триваліший, тому, зазвичай, рішення приймають протягом шести місяців з дати подання заяви.

Раніше ми писали, як правильно усиновити дитину в Україні, а також як оформити лікарняний по догляду за малюком.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.