Фінансові обов'язки батьків: коли українці звільняються від сплати аліментів
Розповідаємо, чи можуть українці законно не платити аліменти та що для цього потрібно зробити
Як законно не платити аліменти
Фото: Pexels
Аліменти на утримання є запорукою того, що кожен з батьків виконує свій обов’язок щодо забезпечення дитини. Вони гарантують можливість отримання всіх благ соціального забезпечення, належного харчування, житла, розваг, а також захисту і піклування, необхідних для добробуту дитини.
Про те, чи можна законно не платити аліменти, повідомило Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції.
Дитинство — це тривалий етап, під час якого дитина повністю залежить від підтримки, догляду та фінансово забезпечення їхніми батьками. Відповідно до законодавства, обов'язок утримання дітей покладається на батьків до досягнення ними 18 років або, за певних умов, до 23 років.
Батьки повинні брати активну участь у житті своїх дітей, навіть якщо вони не проживають з ними. Аліменти — це фінансові кошти, що їх закон зобов'язує виплачувати одному з батьків, який має на утриманні неповнолітню дитину. Виплати можуть здійснюватися як на добровільних засадах, так і за рішенням суду.
Чи можна не платити аліменти в Україні
Для тих, хто намагається уникнути відповідальності, передбачена система примусових заходів, яка може створити їм певні труднощі. Водночас за погодженням з органом опіки та піклування, батьки можуть укласти угоду про припинення виплати аліментів на користь передачі права власності на нерухомість. Це може бути:
- Квартира.
- Будинок.
- Земельна ділянка.
Важливою умовою є досягнення згоди обох сторін щодо такого рішення, і угода має бути нотаріально засвідчена.
Кому переходить право власності на нерухомість
Дитина може стати власником нерухомості як самостійно, так і разом з одним із батьків у рівних частках. З 14 років дитина бере участь в укладанні відповідної угоди.
Після підписання такої угоди, батько або мати, з ким залишається дитина, бере на себе зобов’язання самостійно забезпечувати її. Однак особа, яка передає нерухомість, звільняється лише від щомісячних аліментних виплат, але залишається відповідальною за додаткові витрати на розвиток дитини.
Нерухомість дитини не може бути об'єктом стягнення до повноліття, за винятком випадків, що дозволені органом опіки та піклування.
Раніше ми писали, як правильно усиновити дитину в Україні, а також як отримати аліменти від чоловіка-військового.
Сподобалась стаття?