Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Дарування, заповіт чи пожиттєве утримання: який спосіб передачі майна обрати

Розповідаємо, які способи передачі майна існують в Україні та на що варто звернути увагу, щоб уникнути небажаних наслідків для себе та спадкоємців

Фото: Pexels

Три способи передачі майна

Фото: Pexels

Вибір найкращого способу передачі майна після смерті може бути складним завданням. Українці часто задумуються над тим, як краще організувати передачу власності: через заповіт, договір дарування або договір пожиттєвого утримання.

Про те, які переваги та недоліки має кожен з цих методів, розповідає сайт Pro Гроші.

Заповіт є особистим волевиявленням людини на випадок її смерті. Принцип свободи заповіту гарантує право заповідача передати своє майно будь-якій обраній ним особі. Хоча цей спосіб є поширеним варіантом, він має свої недоліки. Наприклад:

  1. Новий заповіт автоматично скасовує попередній.
  2. Оформлення заповіту вимагає витрат, як на стадії його створення, так і при оформленні спадщини спадкоємцями.

Окрім того, витрати на оформлення заповіту у нотаріуса лягають на людину, яка його складає, а згодом його спадкоємці також повинні оплачувати оформлення документів для набуття права власності.

Що таке договір дарування

Договір дарування здається вигідним завдяки відсутності додаткових витрат після підписання, але є ризики, особливо якщо майно передано близьким людям. Адже після передачі права власності, дарувальник більше не контролює майно і може стикнутися з проблемою виселення.

Тобто такий спосіб передачі майна несе небезпеку саме власнику. Перед тим як дарувати нерухомість або інші цінності, варто все ретельно зважити, щоб вас не виселили з житла, яке ви ж і подарували.

Переваги та недоліки договору пожиттєвого утримання

На відміну від договору дарування, цей спосіб ризикований саме для людей, які розраховують отримати майно, адже активи переходять доглядальнику лише після смерті власника. Проте такий договір може бути односторонньо розірваний, що інколи призводить до втрат для доглядальника, навіть якщо умови договору були повністю виконані.

Кожен варіант передачі майна має свої переваги та недоліки, тому важливо ретельно оцінити всі аспекти та звернутися до юриста для отримання консультації, щоб уникнути майбутніх конфліктів і непередбачених проблем.

Зрештою, вибір способу оформлення спадщини залежить від конкретних обставин та відносин у сім’ї. Якщо важливо уникнути конфліктів між родичами, краще розглянути можливість поділу майна за життя або через заповіт.

Раніше ми писали, як отримати правильну компенсацію за майно при розлученні, а також хто не може складати заповіт в Україні.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.