Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Високий рівень життя і складні виклики: чесна розповідь українки про переїзд у Канаду

Розповідаємо з перших вуст, яким насправді є життя українців у Канаді та чи важко "стати на ноги" після переїзду

Колаж: Pro Гроші/Дар'я Давиденко

Інтерв'ю з українкою про переїзд і життя в Канаді

Колаж: Pro Гроші/Дар'я Давиденко

У Канаді дуже велика українська діаспора. Чомусь наші громадяни, обираючи країну для міграції, зупиняють вибір саме на цій далекій державі. Про життя та можливості у Канаді існує чимало думок, міфів, упереджень, правди та брехні. Зрозуміло, що вони виникають через різні долі українців за кордоном, адже не всім щастить почати нове життя вдало.

Свою історію сайту Pro Гроші розповіла Еліна Ляхова (Elina Liakhova), яка переїхала в Канаду задовго до війни, тож може поділитися з читачами здобутим досвідом і враженнями від життя у чужій країні.

Зміст
1.Які страхи були перед переїздом у Канаду
2.Про "рожеві окуляри", розчарування та гроші
3.Чи важко орендувати квартиру іммігрантам
4.Яку частину доходу "з’їдають" податки
5.Як бути українцям, які не знають мову
6.Погода в Канаді – чи реальні всі упередження

Які страхи були перед переїздом у Канаду


До того як переїхати у Ванкувер, у мене дійсно було кілька страхів. Перше – невизначеність місця призначення. Друге – відсутність друзів чи знайомих на місці, неясні очікування, оскільки мої знання про Канаду ґрунтувалися лише на спогадах 15-річного підлітка. Я їхала вперше, тому передчуття змішалися зі страхами.

Одразу ж помітила, що рівень життя в Канаді дуже високий, але водночас дуже великі витрати. Наприклад, для оренди студії чи однокімнатної квартири потрібно було витратити приблизно 2 200-2 500 канадських доларів.

Також було складно адаптуватися до менталітету, оскільки в одній державі живе багато різних національностей, і поняття "культура" має різні прояви. Спочатку я переїхала до Ванкувера, де стикнулася з проблемою роботи. Через три місяці опинилася до Торонто і досить швидко знайшла вакансію.
Еліна Ляхова

Еліна Ляхова

На жаль, новачкам складно знайти роботу, оскільки в Канаді зазвичай працевлаштовують за знайомством. Але якщо є досвід і високий рівень знання англійської мови, то буде простіше.

Про "рожеві окуляри", розчарування та гроші


Після переїзду не було відчуття розбитих "рожевих окулярів", бо я вважаю, що Канада – чудова країна для розвитку та підвищення кар'єрного зростання. Розчарувань теж не виникало, адже всі держави мають свої плюси і мінуси. Проте було важко пристосуватися до клімату в Торонто, на місто часто налітають сильні вітри, там постійно висока вологість, що сприяє холоду.

Важливо назбирати трохи грошей, щоб процес переїзду пройшов легше. В середньому для початку потрібно мати щонайменше 10 000 доларів. Але все залежить від якості життя, яку ви хочете отримати. Також близько 3 000 доларів на одну людину треба, щоб орендувати квартиру. Так само врахувати витрати на продукти харчування – 500-600 доларів.

Чи важко орендувати квартиру іммігрантам


Здобути орендне житло для нових іммігрантів складно. Орендодавці часто вимагають "кредитний рейтинг" у Канаді, який оцінюється від 300 до 900 балів. Мінімальний показник 700 може забезпечити житлом. Але трапляється, що завдяки оплаті за півроку чи рік наперед можна зняти квартиру без кредитного рейтингу.

Для здобування кредитної історії рекомендуються такі кроки:

  • отримати заставну кредитну картку чи кредитний ліміт, де депозит гарантує ліміт;
  • відкрити банківський рахунок, щоб показати фінансову стабільність;
  • розглянути можливість отримання кредитних продуктів для новачків або будівельних кредитів;
  • вчасно сплачувати рахунки та уникати багатьох кредитів одночасно;
  • регулярно перевіряти свій кредитний звіт, щоб уникнути помилок;
  • терплячість і відповідальне ставлення до фінансових зобов’язань допоможуть покращити рейтинг, відкриють більше можливостей у Канаді.

Мені знадобилося 6 місяців, щоб підняти свій кредитний рейтинг до 720 балів. Також досвід показав, що знайомства з місцевими мешканцями можуть допомогти знайти квартиру за коротший проміжок часу.

Яку частину доходу "з’їдають" податки


Після вирахування податків середня зарплата становить 2 600-3 000 канадських доларів. З доходів дійсно стягують великий відсоток на користь поповнення державного бюджету. Наприклад, якщо річна заробітна плата становить 53 359 доларів, тоді розрахунок податку на прибуток виглядатиме так: сплата 15% з суми – мінус 8 000 доларів.

Як бути українцям, які не знають мову


Людям, які переїхали в Канаду без знання англійської мови, на початковому етапі буде дуже важко, бо їм не влаштуватися на хорошу роботу. Наприклад, їх візьмуть прибиральниками чи робітниками на завод, але це максимум, варіанти досить обмежені.

Плюс існує велика конкуренція з іммігрантами. Зокрема якщо на одне місце з однаковими умовами претендують українець, індус та філіппінець, але останні два розмовляють англійською, то роботодавець візьме когось із них.

Звісно, це не константа. Я зустрічала людей, які змогли працевлаштуватися без знання мови, але їм було дуже важко. Можна компенсувати це навчанням на різних платних курсах, але доведеться витратити багато часу, тому краще хоча би базово володіти англійською.

Ще одна проблема – відсутність знайомств. У Канаді важливо мати друзів у певних сферах, щоб вас рекомендували на бажану посаду. Інакше пошуки роботи затягнуться ще більше. Зазвичай українці починають з низьких посад, адже спершу керівництву потрібно довести наявність знань і навичок для виконання важких посадових обов’язків.

Погода в Канаді – чи реальні всі упередження


Канада – дуже велика країна, і погода може бути дуже різною в регіонах. Наприклад, західна частина, зокрема узбережжя Британської Колумбії, має помірні кліматичні умови з вологою і м’якою зимою та прохолодним літом. Однак в центральних і східних провінціях, таких як Онтаріо та Квебек, більш суворий клімат з холодними зимами.

Якщо українці звикли до жаркого літа і помірної зими, можуть виникнути певні незручності в періоди екстремальних погодних умов, особливо якщо жити в регіоні з більш прохолодним кліматом. В Торонто під час зими мені було дуже важко, оскільки там виникають сильні холодні вітри, вологість та температура може опускатися до -25°C.


Переїзд у далеку, незнайому країну – це завжди захоплююче, але вимагає певної підготовки і зусиль. Потрібно заздалегідь вивчити актуальну інформацію про процес імміграції, знайти достовірні дані щодо питань, які вас турбують, як от з умовами працевлаштування чи заробітку.

Також не завадить ознайомитися з канадською культурою і традиціями, залежно від провінції, в якій плануєте жити. Це допоможе легше адаптуватися і забезпечить кращі шанси на успіх. Не соромтеся запитувати знайомих, які довго проживають у Канаді, стосовно роботи, житла та ін. Вони можуть надати корисні поради та підтримку перший час після приїзду.

Раніше сайт Pro Гроші писав, за які порушення можуть покарати українців в Польщі. Також ми повідомляли про виїзд дитини на навчання за кордон і розповідали, що обов'язково треба знати батькам.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.