У п’ятницю, 31 березня, в Житомирській області вимикатимуть світло – з різних причин відключення можуть тривати довше, ніж днем раніше.
Про це повідомили в пресслужбі Укренерго.
Чому вимикатимуть електроенергію
- 31 березня очікується менш сонячний день, ніж попередній;
- прогнозується зниження активності відновлюваних джерел енергії у регіоні.
"Складна ситуація з електропостачанням залишається у регіонах вздовж лінії фронту, де населені пункти постійно потерпають від обстрілів росіян та пошкоджуються мережі електропостачання. В інших регіонах обмежень у мережах "Укренерго", які б призводили до необхідності обмеження споживання, немає", – розповіли в компанії.
Зі свого боку, голова Міненерго Герман Галущенко повідомив, що відключення електрики може зачепити деякі райони Харківської області. Причина – наслідки негоди.
Чому платіжки ростуть попри відключення світла?
Як ми раніше писали, все через підвищене споживання, або відкладене. Коли дають світло, українці одразу починають вмикати всі побутові прилади в домі.
Звідси виникає різкий стрибок споживання, який компенсує той час, коли електроенергії не було. Так економія під час відключення зводиться нанівець чи навіть перевищує стандартні обсяги, тож і показники лічильника стають більшими.
Інформуючи обленерго про фактичний обсяг спожитої електроенергії, у вас ніколи не виникатиме проблем з невідповідністю показників до вказаної суми. У протилежному випадку обсяг, який спожив клієнт, визначають за середньодобовим споживанням. Тому сума у рахунку може бути вищою, ніж зазвичай.
Чому енергосистема почала стабільно працювати?
Українська енергосистема почала стабільно працювати завдяки міжнародній підтримці. Це один з основних факторів, завдяки якому в України наразі бездефіцитний режим.
Також на стабільність роботи енергосистеми вплинули:
- ефективна робота ППО;
- введення в роботу усіх дев'яти атомних енергоблоків, які зараз є в розпорядженні України;
- аномально тепла зима, яка дозволила не включати додатковий електрообігрів;
- підвищення рівня річок, що дозволило повніше використати гідроенергетику;
- сонячні дні, що дозволили ефективніше використовувати сонячні електростанції.
Надалі робота української енергосистеми усе одно залежатиме від дій російських окупантів. Адже ворог може будь-коли обстріляти об'єкти енергоінфраструктури.
Це означає, що у разі масованої ракетної атаки енергетикам знову доведеться запровадити графіки відключень. Але зараз українська енергосистема не відчуває дефіциту електроенергії.
Також раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів, що найважчий період для критичної інфраструктури нашої країни вже минув.
"Можемо констатувати, що найважчий період вже минув. Ми витримали російський енергетичний терор і забезпечили тепло у будинках українців", — пояснив він.
Ми вже розповідали, чи зміняться тарифи на електроенергію найближчим часом. Також сайт Pro Гроші пояснював, чому Україна хоче відмовитися від газу з-за кордону.
Детальніше про стан української енергосистеми ви можете прочитати у нашому матеріалі за посиланням.