Зарплати українців навіть попри повномасштабну війну з Росією продовжують зростати. Так, середні виплати громадян у II кварталі 2023 році зросли до 17 176 гривень.
Як свідчать дані Держстату, це у понад 25% більше, якщо порівнювати з цим же періодом, але минулого року.
Зазначається, що зарплати цього року зростали практично у всіх сферах. Втім, найбільша позитивна тенденція щодо оплати працівників спостерігалася:
- у сфері інформації та телекомунікацій – зарплати зросли до 36 604 гривень;
- у сфері фінансової та страхової діяльності – до 32 801 гривні;
- у сфері професійної, наукової та технічної діяльності – до 22 871 гривні;
- у сфері державного управління та оборони – до 21 929 гривень.
Що буде з зарплатами у 2024 році
Кабмін України в проєкті бюджету на наступний рік передбачив поступове зростання мінімальної зарплати. Так, вже з 1 січня розмір мінімалки становитиме 7,1 тисячі гривень.
В рамках наступного підвищення мінімальна сума зарплат зросте ще на 900 гривень вже у квітні. Тобто розмір виплат становитиме вісім тисяч гривень.
Кому ще з українців підвищили зарплати
По 10 050 гривень відтепер виплачують українцям, які виконують суспільно-корисні роботи в рамках проєкту "Армія відновлення". Дотепер громадянам платили по 6,7 тисячі гривень.
Причому оклади громадянам підвищили не востаннє. Так, наступного року в країні зросте мінімальна заробітна плата, тож сума грошового забезпечення знову зміниться:
- з 1 січня 2024 року – до 10 650 гривень;
- з 1 квітня 2024 року – до 12 тисяч гривень.
Зауважимо, що за час функціонування проєкту до нього долучилися десятки тисяч людей. Найбільше направлень на суспільно-корисні роботи отримали жителі Харківщини – 12 тисяч осіб
На яку роботу можуть влаштуватися українці без досвіду
Зараз отримати роботу у найзатребуваніших галузях можна навіть без серйозного досвіду. Усе тому, що через війну за кордон поїхало багато кваліфікованих кадрів, тому роботодавці тепер згодні брати на роботу недосвідчених працівників.
Загалом найбільше пропозицій, куди українці можуть влаштуватися без досвіду, можна помітити у таких сферах:
- сфера обслуговування;
- роздрібна торгівля;
- робочі спеціальності, виробництво;
- логістика, склад, ЗЕД;
- готельно-ресторанний бізнес, туризм.
Скільки компаній не доплачують своїм працівникам
Таких компаній на ринку праці є всього 5%. Мова про роботодавців, які не у повному обсязі виплачують зарплати своїм працівникам. Цікаво, що ще на початку року таких компаній було 8%.
Також скоротилася кількість компаній, де працівники отримують додаткові винагороди – з 25% у першому кварталі 2023 року до 12%.
Фінансова стійкість компаній залишається стабільною впродовж 2023 року, і більшість компаній мають фінансові резерви від декількох місяців до понад року.
Раніше ми розповідали, в яких містах українцям платять найбільше. Також ми писали, хто з українців отримуватиме справедливі зарплати.