UA RU

В Україні внесли зміни в оформлення лікарняних – що треба знати

У ПФУ попередили, що порядок дій роботодавця з паперовими лікарняними змінився

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Оформлення паперових лікарняних дещо змінилося

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Для роботодавців в Україні доопрацювали можливість оформлення електронної заяви-розрахунку за паперовими лікарняними.

Про це повідомили у пресслужбі Пенсійного фонду України.

Так, відтепер роботодавці в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України можуть формувати заяву-розрахунок на підставі даних паперового листка непрацездатності.

Для цього у формі заяви-розрахунку необхідно виконати такі дії:

При цьому страхувальники, які з якихось причин не можуть користуватись електронним кабінетом на вебпорталі електронних послуг ПФУ, можуть скласти заяву-розрахунок в паперовій формі та подати її до будь-якого відділу обслуговування громадян (сервісного центру).

Чому можуть не оплатити лікарняний

У ПФУ пояснили, що в електронній заяві-розрахунку повинна бути інформація про суми коштів, нараховані застрахованим особам. Проте через помилки таку заяву можуть відхилити.

В заявах-розрахунках, які подаються за е-лікарняними, найчастіше зустрічаються такі помилки:

Тобто заповнення заяви-розрахунку має відбуватися чітко за встановленими критеріями, адже це впливає безпосередньо на остаточне рішення по лікарняних.

Як виплачують лікарняні з початку 2023 року

З 1 січня уповноваженим органом призначили Пенсійний фонд України. Щоб отримати фінансування по лікарняних від ПФУ, роботодавцю необхідно подати заяву-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам кошти.

Форма заяви-розрахунку залишилась незмінною. Умови здійснення виплат за лікарняними працівникам також не змінились.

Оплата лікарняних здійснюється роботодавцем, як це було і раніше – 5 днів власним коштом, починаючи з шостого дня – за рахунок страхових коштів. А у випадку лікарняних внаслідок нещасного випадку на виробництві – з 18 дня непрацездатності.

Раніше ми пояснювали, чи може бути законною відмова роботодавця виплатити лікарняні. Також ми розповідали, чи можуть ВПО отримати лікарняні та декретні, якщо роботодавець залишився в окупації.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі