Масовані ракетні удари 15 листопада та похолодання ще більше ускладнили ситуацію в енергосистемі. Тому у середу, 16 листопада, по всій Україні застосовуватимуться графіки погодинних відключень, а також додатково – аварійні відключення.
Про це повідомляє пресслужба Укренерго.
"Будь ласка, підготуйтеся до збільшення часу обмеження електропостачання: зробіть необхідний запас води, завчасно зарядіть пристрої та повербанки, щоб бути на зв’язку з рідними", – написали в Укренерго.
Що відбувається з енергосистемою країни
Російські обстріли енергетичної інфраструктури України 15 листопада були здійснені в момент пікових годин споживання електроенергії з розрахунком, що енергетикам буде важче впоратися з навантаженням.
"Ситуація серйозна, найсерйозніша за всю історію, але ми зберігаємо керованість системою. Ворог знову вразив українську енергомережу – під вогнем опинилися об’єкти по всій країні", – повідомляє голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.
Наразі фахівці продовжують відновлювати вражені об'єкти, щоб забезпечити електропостачання. Головна задача Укренерго – зберегти керованість енергосистеми, саме тому застосовуються аварійні відключення світла.
"Якщо ми запроваджуємо відключення — значить система все ще керована. Таким чином ми захищаємо всіх від колапсу енергосистеми, на який сподівається ворог", – зазначив Кудрицький.
Також він закликав українців набирати запаси води та заряджати всі необхідні гаджети і повербанки. Це дасть енергетикам час зробити свою роботу та задіювати резервні схеми живлення для підтримки балансу в енергомережах.
16 листопада продовжуються аварійні відключення на території України. Енергетики й надалі працюватимуть над ліквідацією наслідків, щоб якомога швидше відновити живлення, однак потрібно бути готовими до нових атак на енергетичну інфраструктуру.
Після російських обстрілів найскладніша ситуація з електропостачанням спостерігалася в північних та центральних областях України.
Раніше сайт Pro Гроші писав, як ракетні атаки по інфраструктурі України вплинули на енергосистеми сусідніх країн. Також ми розповідали, як обрати повербанк для ноутбука.