UA RU

У Міноборони хочуть докорінно змінити ринок пального – що чекає на українців

Розповідаємо, як вирішили боротися з незаконним продажем пального, яке має постачатися в ЗСУ для заправки військової техніки

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

В Україні паливо для ЗСУ змінить колір

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

В Україні постачальники маркуватимуть пальне для армії. Перші поставки пального лише для ЗСУ плануються вже наступного тижня.

Про це повідомили у Міністерстві оборони.

Зазначається, що бензин маркуватиметься зеленим кольором, а дизель — червоним. Таким чином АЗС буде важче незаконно продавати пальне та розбавляти його.

У відомстві пояснили, що в дизельне пальне додаватимуть барвник яскраво-червоного кольору. Так буде легше не тільки ідентифікувати, а й відстежувати пальне, яке купували лише для потреб ЗСУ. Збройні сили отримають марковане дизельне пальне вже наприкінці листопада.

"Промарковане пальне важко розбавити так, щоби колір повністю зник. Навіть якщо його розбавити дуже сильно, дизельне пальне буде менш червоного або рожевого кольору", — кажуть у Міністерстві оборони.

До того ж визначений колір унеможливить зловживання на місцях щодо змішувань пального, адже якість бензину та дизеля для військової техніки має надважливе значення.

Бензин для ЗСУ, як і дизель, матиме свій колір — зелений. У Міноборони переконують, що пересічним водіям переживати щодо подорожчання пального на заправках не варто. У відомстві впевнені, що зміни аж ніяк не повпливають на подорожчання.

В Україні побільшає якісного пального

Усе завдяки змінам, які може запровадити Верховна Рада вже незабаром. Так, за словами нардепа Ярослава Железняка, на сайті парламенту вже є законопроєкт, який посилює боротьбу з незаконним обігом неякісного пального.

За його словами, на ринку пального можуть відбутися наступні зміни:

Які автівки не мобілізують до ЗСУ

Є перелік установ та організацій, чиї авто не підлягають мобілізації на потреби армії. Серед них:

Чи виникне в Україні дефіцит пального

Наразі таку ситуацію важко уявити навіть попри нестабільну ситуацію на внутрішньому ринку пального. Як пояснив аналітик консалтингової компанії "Нафторинок" Олександр Сіренко, раніше проблеми з наявністю пального виникали у зв'язку з тим, що українська сторона не встигала привозити сировину з нових напрямків. Саме пальне було і його не бракувало.

Зараз Україна забезпечена усіма можливостями для того, аби вчасно доставляти сировину для потреб внутрішніх споживачів.

Раніше ми пояснювали, як можна заощадити на пальному. Також ми розповідали, як відбувається процес мобілізації автівок для ЗСУ.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі