UA RU

Будуть точно зі світлом? Який регіон енергетики надійно підготували до зими

Наразі вдалося підвищити надійність електроживлення для звичайних жителів та соціально важливих об'єктів

Фото: УНІАН

Енергетики продовжують працювати

Фото: УНІАН

Під час минулого опалювального сезону російські війська неодноразово обстрілювали українські енергетичні обʼєкти. Відтак, багато з них залишилися в поганому стані та потребували оновлення. Саме тому енергетики продовжують активну підготовку до зими.

Про це пише ДТЕК.

Спеціалісти завершили модернізацію п’яти енергооб'єктів в найбільш енергодефіцитних районах області, а саме:

Завдяки цьому вдалося підвищити надійність електроживлення для звичайних жителів та соціально важливих об'єктів в області.

Що саме вдалось зробити:

"Продовжуємо робити все можливе, щоб зміцнити стійкість української енергосистеми", – йдеться у повідомленні.

Чи очікувати відключень вже з листопада

На днях у соціальних мережах почали поширювати інформацію із посиланням на заяву одного з народних депутатів України про те, що нібито у листопаді будуть застосовуватись графіки обмежень споживання електроенергії. Однак у Міненерго заявили, що це не відповідає дійсності.

Правда в тому, що електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для забезпечення потреб споживачів. Також цієї зими працюватимуть усі блоки атомних електростанцій, що розташовані на підконтрольній території України.

Ба більше, у Міненерго заявили, що наразі у резерві перебувають додаткові потужності, які будуть запущені в роботу у разі збільшення споживання та потреб в електроенергії.

Саме тому наразі не варто перейматися за відключення світла. Адже вони можливі лише у разі масованих ворожих обстрілів, і, як наслідок, пошкоджень енергетичного обладнання.

Більше про це читайте в нашому матеріалі за посиланням.

Скільки тривав блекаут минулого року

Також ми вже писали про те, що у 2022 році перший блекаут в Україні відбувся 23 листопада. Це сталося після терористичного обстрілу росіянами об'єктів української енергетичної інфраструктури. Ці дії ворога призвели до серйозних пошкоджень електромереж. Як наслідок, українці залишилися без світла на тривалий час.

Наприклад, у Києві для багатьох жителів блекаут затягнувся на добу і навіть довше. В інших містах і селах ситуація з електропостачанням була різна. У людей не було світла від 12 до 74 годин.

Майже все повністю відновити енергетикам не вдалося за день чи два. На це пішов тиждень. Однак про те, чого очікувати українцям вже цієї зими, читайте в нашому матеріалі за посиланням.

Раніше ми писали, коли в Україні запровадять графіки відключення. Також ми писали, у яких регіонах не буде інтернету під час блекаутів.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі