На тижні, що минає, українцям пообіцяли підвищити мінімальну зарплату у 2024 році. Також Нацбанк вперше з 24 лютого 2022 року пом'якшив низку валютних обмежень та дозволив банкам продавати населенню валюту.
Сайт Pro Гроші нагадує про головні події, які сталися в період з 28 серпня по 3 вересня.
Нові правила продажу безготівкової валюти
У Національному банку вперше від початку повномасштабної війни запровадили пом'якшення щодо деяких валютних обмежень для безготівкового продажу валюти громадянам.
Отже, з 29 серпня в Україні:
- банки можуть продавати безготівкову іноземну валюту населенню без підтвердження підстав чи зобов’язань для проведення такої операції. Відповідні операції здійснюватимуться за курсом, установленим банком, у межах щомісячного ліміту в розмірі 50 000 гривень в еквіваленті в одному банку;
- громадяни щомісяця зможуть купувати не 100 000 гривень, а 200 000 безготівкової іноземної валюти, щоби потім розміщати гроші на депозит від 3 місяців.
"Нульове розмитнення" автомобілів
Не сплачувати ввізне мито, ПДВ та акцизний податок під час імпорту автомобілів з-за кордону планують дозволити військовослужбовцям, ветеранам війни та особам з інвалідністю через війну.
За нововведення ще має проголосувати парламент. Якщо це станеться, то громадяни під час воєнного стану зможуть без особливих перешкод ввозити до України:
- легкові автомобілі;
- кузови до них;
- причепи та напівпричепи.
Також завозити автівки в Україну дозволять іншим особам за дорученням.
Кредитні спілки запрацюють по-новому
Закон "Про кредитні спілки" офіційно запрацює з 1 січня 2024 року. Очікується, що завдяки новому закону відновиться довіра громадян до інституту кредитних спілок, адже підвищиться їхня стійкість та прозорість. Ці умови є стануть ще більш актуальними під час післявоєнного відновлення України.
Підвищення мінімалки
У 2023 році мінімальна зарплата українців не зросла через росіян, які підступно вдерлися до нашої країни та розв'язали криваву війну, звівши нанівець зростання економіки України.
Втім на 2024 рік у Міністерстві фінансів вже є плани щодо поліпшення фінансового становища громадян. Рівень мінімальної зарплати у відомстві планують змінювати наступним чином:
- з 1 січня 2024 року – 7 100 грн;
- з 1 липня 2024 року – 8 000 грн;
- з 1 січня 2025 року – 8 370 грн;
- з 1 січня 2026 року – 8 956 грн.
Зауважимо, що Кабмін має подати проєкт державного бюджету на наступний рік до 15 вересня 2023 року. Тоді й буде зрозуміло, як зросте мінімальна зарплата.
Реструктуризація боргів
З 1 вересня 2023 року фізичні особи – позичальники банків, що ліквідуються, отримали можливість реструктуризувати свої борги. Умови наступні:
- розмір відсоткової ставки за кредитним договором складатиме 0,001% річних;
- розмір комісій, передбачених кредитними договорами, встановлюються на рівні 1 копійки та застосовуються з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулось приєднання до умов реструктуризації.
Погашення кредитної заборгованості відбуватиметься щомісяця, починаючи з місяця приєднання до умов реструктуризації.
Раніше ми розповідали про найважливіші нововведення вересня та чого очікувати від змін. Також ми писали, як змінилися компенсації за невикористані відпустки.