Системно важливі банки створили спільну банківську мережу – Power Banking, яка працюватиме у критичних ситуаціях, зокрема, під час можливого блекауту.
Про це повідомили на сайті Національного банку України.
Як працюватиме Power Banking
Power Banking – це створена за ініціативи НБУ об’єднана мережа відділень банків України, які будуть працювати та надавати необхідні послуги клієнтам навіть під час блекауту.
Відділення спільної мережі забезпечені альтернативними джерелами енергії та резервними каналами зв’язку, мають посилену інкасацію готівки та додатковий персонал.
Наразі мережа Power Banking об’єднує всі 14 системно важливі банки, відділення яких стали основою цієї мережі, та залучає інших учасників банківського ринку.
У мережу Power Banking входять такі банки:
- ПриватБанк;
- Ощадбанк;
- Укрексімбанк;
- Райффайзен Банк;
- Укргазбанк;
- Сенс банк;
- ПУМБ;
- Укрсиббанк;
- ОТП банк;
- Універсал банк;
- Південний;
- Кредо банк;
- Таскомбанк;
- А-банк.
Доступні послуги в умовах блекауту:
- отримання готівки (банкомати, каса);
- платежі, перекази коштів (каса, термінали самообслуговування);
- обмін валют при наявності готівкової валюти в касі;
- консультації менеджерів з фінансових питань.
Більш розширений перелік послуг можна отримати у відділеннях вашого банку.
Мапа відділень мережі регулярно оновлюється на окремій вебсторінці НБУ, де можна знайти детальнішу інформацію про мережу, перелік її відділень, банкоматний роумінг, поради та відповіді на поширені запитання.
У відділеннях мережі Power Banking діє "банківський роумінг". Його мета – надати українцям можливість у банкоматі будь-якого банку мережі зняти збільшену суму готівки, достатню для задоволення поточних потреб та формування певного запасу.
Як працює "банківський роумінг"
"Банківський роумінг" передбачає, що на рівних умовах можна скористатись банкоматом будь-якої фінансової установи.
"Сьогодні ми вже отримали від десяти банків-власників банкоматних мереж інформацію про те, що тарифи для карток інших банків за видачу коштів скасовані. Тобто людина користується цим банкоматом, як банкоматом свого банку", – зазначив заступник голови НБУ Олексій Шабан.
Ідея роумінгу полягає в тому, що всі банки для власників карток інших фінустанов встановили ліміти видачі готівки такі ж самі, як і для своїх клієнтів. Ліміт може бути 10-20 тисяч.
Раніше сайт Pro Гроші писав, як розрахуватися банківською картою без світла. Також ми розповідали, як обрати банк для свого бізнесу.