UA RU

Тарифи на комуналку з 1 серпня: які зміни запланували для українців

Пояснюємо, чи зростуть суми у платіжках за комуналку в останній місяць літа

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Як зміняться тарифи на воду, газ та електроенергію у серпні

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Допоки в Україні діє воєнний стан, тарифи на комуналку залишаються замороженими. Однак деякі з послуг усе таки подорожчають.

Редакція сайту Pro Гроші розповідає, як зміняться платіжки українців з 1 серпня.

Тарифи на газ не зміняться

Принаймні клієнти компанії "Нафтогаз" як мінімум до весни 2024 року платитимуть за "блакитне паливо" 7,96 грн за куб. м (з ПДВ). Як пояснив очільник Нафтогазу Олексій Чернишов, рішення не змінювати тарифи для споживачів приймалося з урахуванням складної економічної ситуації в країні на тлі війни.

"Попри все ми продовжимо тримати ціну палива для наших громадян на довоєнному рівні", – підкреслив він.

Тариф на воду поки без підвищення

В серпні у платіжках споживачів нічого не зміниться. Хоча ще у липні тарифи на водопостачання та водовідведення мали б зрости. Але цю ідею розкритикував президент Володимир Зеленський, тому Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), змушена була скасувати власне ж рішення про зміну тарифу.

Нагадаємо, передбачалося, що тарифи на послуги 34 водоканалів з 1 липня 2023 року мали підвищитися в середньому на 32%.

За підрахунками НКРЕКП, середня сума у платіжках за споживання води домогосподарством (з 2−3 осіб) мала б зрости на 62 грн/міс (з ПДВ).

Світло вже подорожчало

У серпні українці продовжуватимуть звикати до нових цін на електроенергію, адже з 1 червня громадяни платять не 1,44 і 1,68 гривні за кіловат, а оплачують світло за єдиним тарифом — 2,64 гривні.

Навряд чи, щоб до кінця 2023 року тариф на світло переглянули ще раз. Однак в НКРЕКП вважають, що тариф на світло має бути 5,5 гривні за кіловат-годину.

Як українцям економити на комуналці

Проаналізуйте використання ресурсів. Наприклад, уважно перегляньте свої рахунки та визначте, за які послуги ви сплачуєте найбільше.

Енергоефективність. Оскільки значна частина витрат на комуналку припадає на споживання електроенергії, спробуйте:

Раціонально користуйтеся водою. Встановіть економні душові головки та крани-змішувачі. Якщо користуєтеся посудомийною машиною, не включайте воду на повну потужність.

Тим часом нагадаємо, як в Україні змінили правила призначення субсидій. Також ми пояснювали, як українцям підготуватися до зими в умовах війни.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі