UA RU

Тисячі гривень штрафу та інші покарання: за що можна "попасти" на роботі

Негатив у колективі, спрямований на одну людину, може проявлятися у вигляді психологічного та економічного тиску

Фото: Pexels

Цькування на роботі карається штрафами та громадськими роботами

Фото: Pexels

Трапляються випадки, коли на роботі некомфортно працювати через проблеми з колективом. Або недостойне ставлення керівництва. Дії, спрямовані на приниження гідності та ділової репутації співробітника, називають мобінгом і карають адміністративною відповідальністю.

Сайт Pro Гроші розповідає, які штрафи загрожують роботодавцям та іншим винуватцям мобінгу в Україні.

Ніхто не застрахований від умисних утисків на роботі, несправедливого ставлення, упередженості тощо. Питання мобінгу рідко піднімається у засобах масової інформації, а скандали звикли замовчувати. Та якби українці знали, що їм загрожує, то кілька разів би подумали, перед тим як вчиняти незаконні дії.

У Кодексі законів про працю є визначення, що саме вважають мобінгом. Загалом формами його прояву є психологічні та економічні утиски, які проявляються у:

За такі прояви мобінгу керівництво та працівники можуть отримати чималі штрафи, а постраждалі мають право звернутися зі скаргою до центрального органу виконавчої влади, який здійснює нагляд за дотриманням законів про працю, або до суду.

У Кодексі України про адміністративні порушення встановлено такі штрафи та покарання за цькування на роботі:

Сервіси для пошуку роботи

З іншого боку, якщо винуватці цькування на роботі вже понесли справедливе покарання, але вам важко далі працювати у колективі, найкращим рішенням буде звільнитися. Раніше ми розповідали, що існує чимало сервісів, де українці можуть шукати вільні вакансії. У працевлаштуванні допоможе не тільки Work.ua чи аналогічні сайти, але й такі корисні служби і програми:

Якщо одразу не вдається знайти потрібне місце чи не влаштовує зарплата/умови, варто скористатися іншими доступними можливостями. Причому вказані сервіси стануть у нагоді внутрішньо переміщеним особам, які після переселення не можуть швидко інтегруватися в нове середовище.

Раніше сайт Pro Гроші писав, які чотири фахи запропонували освоїти молодим українцям. Також ми повідомляли, що деяким українцям підвищать зарплату за однієї умови і розповідали, кому платитимуть більше.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі