Повномасштабна війна в Україні суттєво вплинула на ринок праці. Через це безробітній молоді пропонують перекваліфікуватися. Для цього Державна служба зайнятості після консультацій з бізнесом та експертами у сфері HR оновила 4 навчальні програми.
Про таке повідомили на платформі Career Hub.
Які професії можна буде отримати
Молоді вирішили надати можливість отримати одну із таких професійних кваліфікацій:
- Особливості монтажу та експлуатації сонячних панелей;
- Монтаж, технічне обслуговування та ремонт електропроводок і освітлювальних електроустановок та мереж;
- Збирання опалубки простих видів, виготовлення арматурних сіток і каркасів та приготування бетонних сумішей;
- Розпалубка та розбирання бетонних та залізобетонних конструкцій.
Для цього було оновлено навчальні програми для перекваліфікації. Навчання на кожній з цих програм буде тривати в середньому 6 тижнів.
Подавати заявки на навчання можна вже з 1 жовтня 2023 року. Навчання за напрямками "Монтаж, технічне обслуговування та ремонт електропроводок і освітлювальних електроустановок та мереж" та "Особливості монтажу та експлуатації сонячних панелей" розпочнеться найпершим, але лише після формування навчальних груп.
Які фахівці будуть потрібні в Україні
Як показало дослідження Career Hub, на ринку праці зростає попит на професіоналів у сфері енергетики, а саме – у сфері альтернативної енергетики, а також розробки власних родовищ, зокрема, видобутку газу.
Експерти очікують, що попит на кваліфікованих фахівців у сфері відновлюваної енергетики зросте на 61%. Загалом це такі працівники у таких напрямках:
- проєктування;
- монтаж;
- сервісне обслуговування;
- ремонт установок відновлюваної енергетики.
До того ж більшість компаній планують розширювати штат вже після завершення війни. Серед професій найбільш затребуваними, за попередніми прогнозами, будуть бетонярі, малярі, електрогазозварники, верстатники деревообробних верстатів та дизайнери.
Кого безплатно навчатимуть на IT-курсах
Переселенці та жителі прифронтових територій зможуть безплатно отримати стипендії для навчання на IT-курсах. Це ініціатива від освітньої платформи Prometheus (за підтримки USAID).
Зокрема, надати планують 600 таких стипендій для жителів Чернігівської, Сумської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей. Заявки можна подавати з 1 жовтня.
Раніше ми писали про те, яку роботу українцям буде легше отримати. Також ми розповідали, чому пошук роботи може обернутися проблемами.