UA RU

Для призовників вигадали нове обмеження: де не можна буде працювати чоловікам

Розповідаємо, яка професія стала недоступною для військовозобов'язаних осіб

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Професія стане доступною лише для певних категорій чоловіків

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

В умовах воєнного стану для чоловіків призовного віку діють певні обмеження, наприклад, їм заборонено виїжджати за кордон, потрібно надавати військовий квиток при працевлаштуванні тощо. Проте в Україні з'явилося ще одне обмеження — відтепер особи, які підлягають мобілізації, не зможуть працювати охоронцями.

Про це йдеться в Постанові Кабміну №341.

Хто тепер може працювати охоронцем?

Починаючи з 21 червня 2023 року, займатися таким видом діяльності дозволено лише особам, які:

До того ж Кабмін встановив певні вимоги щодо переліку документів, які потрібно надавати під час працевлаштування на посаду охоронця. Тепер чоловіки мають надавати такі документи до заяви про прийняття на роботу:

Чи можуть звільнити з роботи чоловіка, якщо немає військового квитка

Голова адвокатського обʼєднання "Кравець і партнери", адвокат Ростислав Кравець у коментарі сайту Pro Гроші пояснив, що чоловіки завжди мали надавати військово-облікові документи при працевлаштуванні, але в умовах війни цьому почали приділяти більше уваги.

Теоретично звільнення з роботи за умови відсутності військового квитка може існувати як підстава для звільнення у зв'язку з тим, що під час працевлаштування особа не надала відповідних документів, – каже експерт.

Або якщо людина працювала у компанії вже деякий час та досі не має військового квитка, приписного тощо. Але, на думку адвоката, таке звільнення буде не зовсім законним.

Раніше ми розповідали, кого покарають за працевлаштування чоловіка без військово-облікових документів. Також ми писали, чи можуть чоловіки одружитися, лікуватися та працювати без військового квитка. Більше про воєнний стан в Україні читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі