З 8 лютого і впродовж наступних двох тижнів енергетики вимірюватимуть обсяги споживання електроенергії в різних регіонах країни. Це означає, що в один із днів у тій чи іншій області не буде відключень світла.
Про це повідомила пресслужба Укренерго.
Як відбуватимуться відключення світла
Починаючи з 8 лютого світло не вимикатимуть впродовж одного дня в кожній області по черзі. Тоді ж енергетики фіксуватимуть обсяги споживання електроенергії в регіоні.
А в інших областях у цей час дещо знизяться ліміти енергопостачання, тобто світло можуть вимикати на довший період.
"По кожній області в один із днів протягом двох тижнів не буде обмежень, а в інші дні можливі зміни у звичних графіках відключень. Це необхідно для того, щоб були проведені вимірювання фактичного споживання в кожній області", – наголосили в компанії.
Водночас в Укренерго обіцяють зробити все, щоб зміни не були суттєвими для споживачів.
"Оскільки в енергосистемі є дефіцит потужності, спричинений російськими атаками, в областях, де не проводяться виміри в конкретний день, ліміти споживання можуть бути дещо знижені. Але енергетики робитимуть усе можливе, щоб споживачі не відчули додаткового дискомфорту через проведення вимірів", – підкреслили в компанії.
Коли та де в Україні не вимикатимуть світло
Для українців вже склали орієнтовний графік вимірів енергоспоживання у кожному регіоні. Графік запроваджуватимуть, якщо Росія не влаштує нові масовані обстріли критичної інфраструктури. Тож наразі графік відключень виглядає так:
- 8 лютого – Запорізька, Донецька, Миколаївська області;
- 9 лютого – Харківська, Херсонська, Хмельницька області;
- 10 лютого – Волинська, Київська області;
- 13 лютого – Вінницька, Кіровоградська, Чернігівська, Закарпатська області;
- 14 лютого – Полтавська, Черкаська, Рівненська, Луганська області;
- 15 лютого – Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Тернопільська області;
- 16 лютого – Дніпропетровська область;
- 17 лютого – Київ, Чернівецька область;
- 20 лютого – Львівська, Одеська області.
"У випадку повторення Росією масованих ракетних обстрілів по енергетичній інфраструктурі та, як наслідок, виникнення значного дефіциту доступної потужності в енергосистемі України, проведення режимних вимірів мають бути перенесені до стабілізації ситуації", – додали в Укренерго.
Раніше ми пояснювали, чому світла немає по 12 годин, але суми в платіжках ростуть. Також ми розповідали, що загрожує українцям, які під час війни накопичили борги за електроенергію.