UA RU

В Україні офіційно з'явились перші накопичувачі енергії — що це означає

Розбиралися, чим важливі накопичувачі енергії для нашої країни та як вони впливатимуть на ситуацію зі світлом

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Зберігання енергії важливе та корисне для енергетичної системи

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

В Україні було видано першу ліцензію на право провадження господарської діяльності зі зберігання енергії. Це має сприяти підвищенню стабільності електропостачання для споживачів.

Про це повідомляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

"Це перше рішення комісії про видачу ліцензії на діяльність зі зберігання енергії. Це знакова подія, адже зберігання енергії дуже важливе та корисне для енергетичної системи", - заявив голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський.

Чи корисні установки

За його словами, функціонування установок зі зберігання електричної енергії або систем накопичення енергії сприяють:

Як відомо, в лютому 2022 року Верховна Рада схвалила закон щодо розвитку систем накопичення енергії та створила передумови для розвитку технологій energy storage в Україні.

Що таке зберігання енергії

Зберігання енергії – це діяльність з використанням акумуляторів, які перетворюють електричну енергію для її зберігання, коли у системі є надлишок або низькі ціни, та відпускають електроенергію в мережу у потрібний час.

Які проблеми загрожують взимку

Як ми повідомляли раніше, за словами директора ДТЕК Дмитра Сахарука, що проблемою може бути наступна зима.

"Тому що ми ввійдемо в неї зі значно меншим запасом потужності, міцності, тому що у нас 75% теплової генерації пошкоджено чи зруйновано. Лише нашій компанії потрібно відремонтувати 9 енергоблоків загальною потужністю 1,5 ГВт, на що потрібно 5,5 млрд грн… Тому можливі відключення не зараз, а взимку. Тому, щоб цього не допустити, звичайно, це захист нашого неба, щоб не було наступних обстрілів і руйнацій… А, по-друге, це зараз фінансування ремонтної кампанії", - підсумував виконавчий директор ДТЕК.

Яка ситуація зі світлом зараз

Попри те, що російські війська продовжують обстрілювати територію України ракетами та дронами, енергосистема з початком весни працює без значних перебоїв. Хоча після масштабних атак восени та взимку українські енергооб'єкти зазнали серйозних пошкоджень, відновити стабільну роботу вдалося зокрема завдяки активній міжнародній підтримці.

Також на стабільність роботи енергосистеми вплинули:

Раніше ми розповідали, як влітку зміниться вартість електроенергії для українців. Також ми писали, чому в Україні 30 травня 2023 року були застосовані аварійні відключення світла.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі