На засіданні Кабінету Міністрів, яке відбулося 14 жовтня, обговорювали шляхи оптимізації енергетичного середовища в України. Серед іншого, було схвалено Концепцію впровадження "розумних мереж".
Про це йдеться у повідомленні Міністерства енергетики в соціальній мережі Facebook.
Що передбачає Концепція
Як пояснив міністр енергетики Герман Галущенко, "розумні мережі" постачають більш якісну електроенергію, при цьому забезпечуючи підвищену ефективність її використання. Щоб електромережа працювала з високою інтелектуальною точністю, застосовуються електротехнічні технології та ІТ.
Концепцію, запропоновану Міністерством та схвалену Кабінетом Міністрів, пропонують остаточно впровадити до 2035 року. Тож уряд також затвердив План заходів щодо її реалізації, а саме поступово зменшувати втрати електроенергії в мережах по всій Україні на понад 4% – із 11,6% до 7,5% (на 6 млрд кВт-год). Зазначається, що такий показник дорівнює 3 млн тонн спаленого вугілля на теплових електростанціях.
Ще одна перевага "розумних мереж" – на експлуатаційне обслуговування доведеться витрачати менше коштів на близько 8,3 млрд гривень у сумарній кількості. Індекс SAIDI скоротиться з 1 700 до 100 хвилин у 2035 році, тобто стане відповідним до середнього рівня в Європі.
Більше інвестицій у сферу
Герман Галущенко впевнений, що початок реалізації плану сприятиме збільшенню обсягу інвестицій у модернізацію електромереж. Таким чином вдасться пришвидшити відновлення енергетичної інфраструктури, постраждалої внаслідок бойових дій та ракетних ударів окупантів.
Щоб український енергетичний сектор у майбутньому можна було порівняти з європейським, потрібно втілювати у діяльністю найсучасніші технології. Без додаткового фінансування майже неможливо за короткий час довести нашу мережу до стандартів ЄС.
Також у Міненерго додали, що поступово буде покращуватися якість і надійність електропостачання для пересічних споживачів.
Раніше сайт Pro Гроші писав, яка область зекономила найбільше електроенергії за вечір 15 жовтня. Також ми повідомляли, що Ердоган дав зелене світло російському "газовому хабу".