Люди користуються кредитами, адже це досить зручно, а особливо в ті моменти, коли вам терміново треба кошти. Однак потім не всі мають змогу розрахуватися за нього, а тому після цього фінустанови блокують рахунки боржника. Та іноді все можна змінити.
Про це розповідає юристка Анастасія Шаховець.
Найпоширеніші причини накладення арешту на банківський рахунок:
несплата боржником суми боргу, який передбачений кредитним договором;
несплата податків та зборів, комунальних послуг;
несплата аліментів, штрафів тощо.
Яка є законна підстава для накладення арешту:
постанова державного чи приватного виконавця стосовно виконання рішення суду;
виконавчий напис нотаріуса;
якщо проти вас відкрито кримінальне провадження та слідчий суддя виніс ухвалу про блокування рахунків;
рішення банку, де останній виявив підозрілі дії із вашим рахунком стосовно відмивання коштів або здійснення будь-яких інших махінацій чи незаконних фінансових операцій.
"Найбільша ймовірність того, що в житті ви зустрінете саме накладення арешту на підставі постанови державного або приватного виконавця. Інші випадки зустрічаються не так часто", – говорить експертка.
Що необхідно для розблокування картки
Існує декілька шляхів для розв'язання цього питання, а саме:
повне погашення заборгованості. Найпростіший та найшвидший варіант зняття арешту із вашого банківського рахунку;
оскарження рішення суду чи виконавчого напису нотаріуса. Якщо ви не згодні з тим, що суд визнав за вами заборгованість по справі, то ви можете оскаржити це рішення, але це нешвидкий процес;
написання заяви до виконавчої служби, що винесла постанову про накладення арешту на банківський рахунок, із вимогою про користування мінімальною сумою арештованого рахунку розміром в 13 400 грн на місяць;
написання заяви державному або приватному виконавцю заяви про погашення боргу частинами. Тоді з вашої зарплати списуватимуть 20-50% боргу.
Чи можуть заблокувати рахунок через невеликий борг
Якщо у вас заборгованість 200-500 гривень, то памʼятайте, що блокування банківського рахунку здійснюється на підставі постанови державного чи приватного виконавця про накладення арешту, яку фінансова установа отримує від виконавчої служби.
Виходить, що розмір боргу не є визначальним фактором для винесення цієї постанови, а тому мінімальної суми для накладення арешту на сьогодні не існує.
Скільки мільярдів заборгували українці
Мікрокредити мають великий попит серед населення. За останні пів року, у 2023 році, було укладено 3,8 мільйона угод на отримання грошей на суму 18,4 мільярда гривень.
Кожен місяць українці беруть 650 тисяч мікрокредитів. Загальний борг громадян становить 8,9 мільярда гривень.
Раніше ми повідомляли, що транзакції українців можуть опинитися під загрозою. Також ми писали, що ще один банк України став неплатоспроможним.