Усі внутрішньо переміщені особи мають право на отримання накопиченої суми державної грошової допомоги. Йдеться про 2 тисячі гривень на дорослу людину та 3 тисячі гривень на дитину чи особу з інвалідністю.
Розповідаємо, як ВПО можуть отримати накопичену суму.
Механізм отримання допомоги ВПО
Усі переселенці, які подали заяви через "Дію" до 30 квітня 2022 року, мають право на грошову допомогу на проживання. Однак ще не всі ВПО отримали свої гроші. Частина заявок ще досі перебуває на опрацюванні. У Мінреінтеграції пояснили, чому так відбувається.
"У разі, коли заяви переселенців перебували на опрацюванні, орган соціального захисту населення зобов’язаний оформити довідку про взяття на облік ВПО", – йдеться у повідомленні.
На підставі цієї довідки орган соцзахисту призначатиме допомогу на проживання за березень-квітень 2022 року.
Проте у Мінреінтеграції заявили, якщо переміщена особа, починаючи з травня цього року, має право на подальшу виплату допомоги на проживання, ця допомога продовжується з травня. Відповідно, такі ВПО отримають повну суму своїх виплат за усі місяці.
Як отримати накопичену суму допомоги
Подавати окремо заяву на отримання допомоги не треба. Виплати вам мають нарахувати автоматично.
Якщо маєте питання, то звертайтесь до Мінреінтеграції на цілодобову гарячу лінію 15-48 або на гарячу лінію Уповноваженого з питань ВПО – +38 (066) 813-62-39.
Хто може подати повторну заявку на отримання допомоги
Усі внутрішньо переміщені особи, заяви яких були подані через портал "Дія" до 30 квітня 2022 року, мають право на отримання допомоги на проживання.
У випадку, коли заяви переселенців знаходилися в обробці, орган соціального захисту населення зобов’язаний оформити довідку про взяття на облік ВПО. На підставі цієї довідки орган соцзахисту призначає допомогу на проживання за березень-квітень 2022 року.
Якщо переміщена особа, починаючи з травня цього року, має право на подальшу виплату допомоги на проживання, ця допомога продовжується з травня.
Усі ВПО, яким не вдалося оформити допомогу до 30 квітня через застосунок "Дія", можуть повторно подати заявку до 1 грудня. Органи соцзахисту зобов’язані прийняти у людини повторну заяву та розглянути її, навіть якщо вона зараз не може підтвердити подання першої заяви до 30 квітня.
Щоб подати повторну заявку, необхідно прийти особисто до органу соціального захисту населення та написати ще одну заяву. Або ж надіслати її поштою.
Раніше ми писали про те, як українцям знятися з обліку ВПО. Також ми розповідали, яка є відповідальність за зловживання статусом ВПО.