На систему захисту ПриватБанку скаржаться чимало клієнтів. Особливо вражають ситуації, коли зловмисники можуть вкрасти гроші з картки, а в мобільний додаток не прийде підтвердження транзакції.
Деталі подібної історії розповіли на Facebook.
Українка Юлія Галушка вирішила привернути увагу представників ПриватБанку до проблемної ситуації. У жінки списали 500 грн з пенсійної картки на користь невідомого сайту в Нью-Йорку. Шахраї працювали вночі, тож крадіжку вдалося помітити лише о 8 годині ранку.
Проблема в тому, що у Приват24 не прийшло сповіщення про необхідність підтвердити операцію. Точніше, воно з’явилося через 6 годин після здійснення списання. Водночас клієнтка зауважує, що на мінімальні оплати в Інтернеті система захисту завжди запитує підтвердження.
"А коли шахраї серед ночі крадуть гроші із картки нібито для купівлі на закордонному сайті – все ок? І ні, ніхто нікому не передавав номер картки чи CVV, всі проінструктовані про правила безпеки, на такі розводи не ведуться", – розповіла пані Юлія.
Вона уточнила, що звернулася по допомогу до представників фінансової установи, аби там розібралися та повернули списання. Але, за словами клієнтки, ніхто не дав фідбеку. Водночас у коментарях до посту з офіційної сторінки ПриватБанку відповіли, що аферисти могли скористатися більш витонченими методами отримання персональних даних, наприклад, через камери спостереження на касах магазину.
Як можна втратити гроші через інтернет-оплату
Один з клієнтів ПриватБанку намагався оплатити замовлення в інтернет-магазині через систему LiqPay. Фінанси списалися з рахунку, але не надійшли отримувачу. Чоловік зателефонував до служби підтримки й дізнався, що магазин не пройшов якусь перевірку надійності. Через це сума зарезервувалася, її неможливо повернути. А процес перевірки може тривати до 180 днів.
"На моє запитання, чому знімали кошти з картки, якщо магазин під підозрою, зрозумілої відповіді не отримав (посилаються на внутрішні регламенти). Порадили відкликати операцію. Після заявки про відкликання прийшло повідомлення, що термін розгляду 45-120 днів", – констатував постраждалий.
Що цікаво, для успішної перевірки ПриватБанк повинен надіслати запит до фінансової установи, яка проводила транзакцію. Тобто — до себе. І відповідач має право відреагувати на запит протягом трьох місяців.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що ПриватБанк встановив правила обміну валют і розповідав, які купюри прийматиме фінустанова. Також ми повідомляли, що ПриватБанк може заблокувати рахунок з коштами від держави.