Попри те, що багато українців не довіряють фінансовим установам та зберігають заощадження вдома або "під матрацом", є й такі, хто кладе гроші в банк. Однак громадяни, зазвичай, не задумуються, як правильно тримати гроші в банку та скільки вдасться повернути, якщо фінустанова збанкрутує.
Про це розповіла фінансистка Наталія Рудевіч.
Так, за її словами, до кінця дії воєнного стану та три місяці після держава гарантує повернути 100% усіх вкладів в всіх банках.
"Пам'ятайте, що кошти ФОП гарантуються, а от юридичним особам – ні. Це стосується як депозитів, так і просто грошей на рахунках", — розповіла вона.
Якщо ви тримали гроші у валюті, пояснює вона, то після банкрутства банку відшкодування отримаєте у гривнях за офіційним курсом НБУ. Причому за три місяці після того, як воєнний стан скасують, держава гарантовано виплатить 600 тисяч гривень на одну особу в одному банку.
"Якщо, наприклад, є депозит у Монобанку та Універсал Банку – це вважатиметься за один банк, адже Монобанк не є самостійним банком. Це діджитал продукт Універсал Банку", — пояснила фінансистка.
Вона також зазначила, що вкладникам повертають кошти за рахунок продажу майна, але може статися так, що його не вистачить.
"У будь-якому разі не варто тримати усю суму в одному банку, розбивайте між кількома. Це суттєво знизить ризики", — каже вона.
В яких валютах варто зберігати заощадження
Раніше в коментарі сайту Pro Гроші професор та економіст Олексій Плотніков пояснював, що українці можуть зберігати свої гроші не лише в доларах та євро. Можна звернути увагу на швейцарський франк та британський фунт. Але усе залежить від мети українця.
Наприклад, швейцарський франк більш консервативний, а ще має найменший відсоток у світі, адже цю валюту вважають стабільною, вона не має сильної динаміки.
Натомість британський фунт дещо поступається, адже є кілька випадків, коли британська валюта знецінювалася. Наприклад, так сталося після того, як Велика Британія вийшла із Європейського Союзу. Наступного разу це обвал фунта стався після пандемії коронавірусу.
Ще більше інформацію про те, в якій валюті наразі найбезпечніше зберігати ваші заощадження, ви можете знайти в нашому матеріалі за посиланням.
Як заощаджувати свій сімейний бюджет
Для цього достатньо дотримуватися простих правил. Наприклад:
- купуйте тільки дійсно необхідні речі;
- не намагайтесь комусь щось довести, купуючи зайве;
- робіть все самі, а не витрачайтесь на майстрів;
- не купуйте одразу після того, як зайшли в магазин;.
- не беріть в борг.
Як обрати найвигідніший депозит
Не помилитися у виборі допоможуть депозитні калькулятори, які є на офіційних сайтах банків. Так, клієнти можуть змінювати різні показники та порівнювати результат, таким чином отримуючи відповідь на питання щодо розміру виплат.
Раніше ми пояснювали, чому за депозитами у ПриватБанку потрібно уважно слідкувати. Також ми писали, які фінансові питання потрібно розв'язати до 40 років.