Повномасштабна війна триває. Тому багато українців продовжують покидати свої рідні домівки. Внутрішньо переміщені особи (ВПО), які знайшли прихисток в інтернатних закладах, а раніше перебували вдома або в лікарні, мають право на належні їм соціальні виплати, тобто на допомогу на проживання.
Про це повідомляє Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Хто має право на виплати і як їх отримати
Згідно з інформацією, що у 154 інтернатних закладах знайшли прихисток понад 5 тисяч переселенців. Значна частина з них – це внутрішньо переміщені особи. Аби люди отримували належні їм виплати, фахівець із соціальної роботи одного з пансіонатів звернулася до Мінреінтеграції.
"На виплати мають право особи, які до переміщення та взяття їх на повне державне утримання на новому місці, проживали у власному житлі та/або перебували в лікарні", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що така внутрішньо переміщена особа має звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації із заявою про поновлення (призначення) допомоги на проживання.
"У разі, якщо вам відмовляють у таких виплатах, звертайтеся до Мінреінтеграції на цілодобову гарячу лінію за коротким номером: 15-48 або на гарячу лінію Уповноваженого з питань ВПО за номером: (066) 813-62-39", – наголошує Міністерство.
Як тепер ВПО отримують виплати
Ми вже писали раніше, що в Україні з 1 листопада відбудуться певні зміни для внутрішньо переміщених осіб. Ці нововведення стосуються правил виплат державної грошової допомоги.
Нові правила передбачають наступні зміни: для отримання фінансової допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб необхідно, щоб лише один представник з родини звернувся до органів соціального захисту населення. Раніше потрібно було, щоб усі члени сім'ї брали участь в процесі оформлення.
Важливо зазначити, що ці зміни стосуються лише внутрішніх переселенців, які вперше звертаються за допомогою до держави. Усі інші отримувачі грошової підтримки автоматично продовжують отримувати підтримку до січня 2024 року, після чого їхні справи буде переглянуто.
Як нараховують виплати ВПО
Зазначається, що виходячи з доходу сім'ї, мінімально достатня сума для наймання житла родиною, яка складається з двох дорослих та двох дітей, складає 10 000 гривень. Саме тому внутрішньо переміщенні особи можуть оформити щомісячну допомогу у розмірі: на дітей до 18 років та осіб з інвалідністю — 3 000 гривень, а на одного дорослого — 2 000 гривень.
Також наголошується, що в Україні діє програма "Прихисток", в рамках якої власникам, які надавали житло для ВПО, повертали кошти за оплату комунальних послуг.
Раніше ми вже писали, як внутрішньо переміщені особи можуть придбати житло за програмою пільгового іпотечного кредитування "єОселя". Також ми розповідали, коли українцям скасують статус ВПО.