Кризова ситуація між Україною та Польщею може бути вирішена найближчим часом. Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів конструктивну телефонну розмову з польським колегою Робертом Телусом. Сторони домовилися про пошук спільного рішення щодо експорту зерна. Це важливий крок у розв'язанні складних питань, які виникли між країнами у сільському господарстві та зовнішньоекономічних відносинах.
Про це повідомила пресслужба українського міністерства.
Під час розмови міністри обговорили не лише ситуацію, а й пропозиції України з приводу її врегулювання. Головною метою спілкування став пошук розв'язання проблеми, яке враховувало б інтереси двох держав.
"Сторони підтвердили тісні та конструктивні відносини, які ними багаторазово демонструвалися, та погодили з урахуванням цього виробити найближчим часом варіант взаємодії з питань експорту", — пише пресслужба Мінагрополітики.
Наразі планується проведення наступних переговорів найближчими днями. Представники України та Польщі зосередяться на докладному обговоренні питань, підготовлених кожною зі сторін, та спробують знайти компромісні рішення. Польська сторона також зобов'язалася вивчити український план експорту та підготувати свої пропозиції до нього.
Що відомо про зернове ембарго
15 вересня Єврокомісія скасувала обмеження на імпорт українського зерна. Проте, таке рішення не задовольнило Угорщину, Польщу та Словаччину. У той же день країни заявили, що продовжать власні обмеження на сільськогосподарську продукцію України.
У Польщі здивували новою заявою щодо українського зерна
У Вищій контрольній палаті Польщі виявили шкідливі речовини у зерновій продукції з України. З тестованих 73 зразків зерна більше третини містили сальмонелу, пестициди, мікотоксини та важкі метали, включаючи ртуть, кадмій, свинець та залізо. Ці результати стосуються зерна, яке потрапило до Польщі через "безконтрольне ввезення з України" протягом січня-травня 2023 року.
Раніше ми повідомляли, що Єврокомісар висунув пропозицію щодо зернового ембарго. Також ми писали, як заборона польських овочів та фруктів вплине на ціни в Україні.