Ще один весняний тиждень залишився позаду. Впродовж цих днів сталося багато різних подій, які вже вплинули чи повпливають у майбутньому на життя цілої країни.
Тому сайт Pro Гроші згадує, що цікавого відбулося з 6 по 12 березня.
Новий податок
Народні обранці роздумують над тим, аби оподаткувати мінеральні та газовані води, до яких під час виробництва додають цукор чи підсолоджувачі.
Наразі розглядається варіант зобов'язати виробників за кожні 25 г цукру чи іншого підсолоджувача на літр напою платити по 10 грн акцизу.
Робота магазинів
З лютого 2023 року магазини та супермаркети у населених пунктах з населенням понад 5 тисяч осіб зобов'язали встановити термінали для безготівкової оплати за покупки.
Але є деякі винятки. Зокрема:
- до січня 2024 року лише готівкова оплата дозволена в магазинах та супермаркетах, які працюють у населених пунктах із населенням до 5 тис. осіб;
- якщо населений пункт незалежно від того, скільки в ньому проживає людей, перебував в окупації чи зоні воєнних дій, підприємці мають право ще впродовж трьох місяців працювати без готівкового розрахунку.
Фінансова допомога на дітей
Благодійний фонд СОС "Дитячі Містечка" відновив реєстрацію на оформлення чергової фінансової допомоги в розмірі 2 200 грн на людину протягом трьох місяців.
Реєструватися та отримати гроші можуть категорії українців:
- з прийомних сімей;
- опікунських родин, де виховується хоча б одна сирота чи дитина, позбавлена батьківського піклування;
- опікунів;
- дитячих будинків сімейного типу.
Обмін паспортів
У лютому в українців закінчився термін дії паспортів для виїзду за кордон. За інформацією Державної міграційної служби, якщо громадянин спочатку оформив закордонний паспорт, а потім ID-картку з іншим написанням прізвища чи імені латинськими літерами, то закордонний паспорт автоматично втратив свою чинність.
З'ясувати, чи усе гаразд з вашим документом, можна на сайті Державної міграційної служби України.
Індексація страхових виплат
З 1 березня 2023 року українцям збільшили розмір обов'язкового соціального страхування. Так, відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування", виплати перераховуються із застосуванням коефіцієнта збільшення у розмірі 1,197.
Втім сума після перерахунку не може перевищувати 1 500 гривень.
Раніше ми розповідали, як українці можуть самостійно дізнатися, як підвищилися пенсійні виплати після індексації. Також ми писали, які продукти найбільше подорожчали у березні.