Чимало українців покинули територію держави після початку повномасштабного вторгнення. Але люди потроху повертаються, особливо у період новорічно-різдвяних свят, щоб провести цей час з рідними та близькими. Звісно, привозять з собою подарунки, особисті речі тощо.
Про це пишуть на офіційному сайті Державної митної служби.
Варто стежити за товарами, які хочете забрати з собою в Україну, адже далеко не всі речі дозволяють транспортувати. При перетині кордону важливо заздалегідь обрати потрібний митний коридор, щоб орієнтуватися у предметах, які дозволено ним перевозити. Існує "зелений" і "червоний" коридори, кожен з них має власний перелік речей і товарів. Незнання нюансів перевезення не звільняє людину від відповідальності, тому завчасно вивчіть питання, щоб не зіштовхнутися з неприємностями на кордоні.
"Зеленим" коридором можна їхати, якщо в автомобільному транспорті знаходяться предмети, які:
- не потрібно письмово декларувати;
- не потребують оподаткування;
- не заборонено перевозити через український кордон;
- не мають обмежень при транспортуванні.
Виходить, що "зелена" митниця звільняє громадян від бюрократичної тяганини та заповнень папірців. Тому більшість українців віддають перевагу саме їй. Дозволяється заїжджати на територію України з наступними предметами в машині:
- особистими речами;
- товарами на загальну вартість не більше 500 євро та вагою, як не перевищує 50 кг;
- продуктами харчування для власного споживання, які коштують не більше 200 євро;
- готівковою валютою до 10 тисяч євро (більшу суму потрібно попередньо декларувати);
- лікарськими засобами до 5 упаковок кожного найменування (за винятком наркотичних і психотропних речовин).
"Червоний" коридор зобов’язує сплачувати додаткові платежі, надавати для перевірки дозвільні документи, заповнювати митну декларацію. Тобто робити те, чого більшість людей хочуть оминути. Проте не вдасться позбутися бюрократії, якщо в автомобільному транспорті будуть:
- товари, які не пропустять через кордон без дозвільної документації;
- культурні та валютні цінності;
- платіжні документи й цінні папери;
- лікарські засоби, що вмістять наркотичні, психотропні речовини або прекурсори;
- предмети, які важать більш як 50 кг та коштують дорожче 500 євро.
Що таке митний безвіз
Нагадаємо, що восени 2022 року в Україні запрацювала Конвенція про процедуру спільного транзиту та Конвенція про спрощення формальностей у торгівлі товарами міжнародних митних конвенцій. Йдеться про так звану систему NCTS, яка пов'язує митні служби в країнах-учасницях та дозволяє спрощено обмінюватися даними й товарами. З 1 жовтня українські компанії можуть подавати декларації всередині країни, що допомагає позбутися довгих черг на кордоні, швидше перевіряти товар, економити кошти.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що через українсько-польський кордон знову не пропускатимуть деякий транспорт. Також ми повідомляли, що в Дії відтепер можна отримати важливий документ.