Більшість автомобілістів миють не лише кузов автомобіля, але й простір під капотом. Однак ця справа може бути досить ризикованою, а тому спочатку варто знати, що може бути з вашою машиною.
Про це пише РБК-Україна.
Навіщо мити двигун
Це необхідний процес для скорочення ризику різноманітних поломок, які пов'язані з пилом та брудом. Ще на вимитому моторі завжди будуть краще помітні всілякі патьоки робочих рідин.
Його варто мити 1-2 рази в рік. Робити це можна самостійно або за допомогою фахівців.
Переваги такого миття:
бруд і масло, що скупчилися під капотом, негативно впливають на роботу електрообладнання. Може вийти з ладу електропроводка та інші електричні механізми;
брудний двигун набагато частіше піддається перегріву, ніж чистий;
масляні плями, які накопичилися під капотом немитого двигуна, можуть загорітися;
продати машину з чистим двигуном набагато легше, адже товарний вигляд має величезне значення;
через бруд власник автомобіля може не помітити деякі несправності.
Що важливо знати
Перед тим, як мити простір під капотом, важливо памʼятати, що:
необхідно обережно поводитись із легкозаймистими засобами, призначеними для мийки двигуна;
іномарки зазвичай важко переносять цей процес, особливо з боку електрообладнання. Вода може потрапити в електричні механізми навіть через поліетиленову упаковку;
необхідно ретельно вибирати сервіс обслуговування, адже від компетентності працівників залежить робота вашої машини;
якщо очищення мотора здійснюється самостійно, можливе неякісне просушування, яке призведе до замикання проводки.
Як правильно мити двигун
Найкраще це робити весною або осінню. І памʼятайте, що в несприятливих умовах неправильно вимитий двигун може зазнати впливу корозії.
Також перед тим, як братися за миття двигуна, потрібно визначитися з вибором засобів для чищення. А ще найкраще мити двигун за допомогою апарату високого тиску. Важкодоступні місця мотора миються за допомогою пензлів різного розміру.
Водій може отримати штраф за "неіснуюче" порушення
Раніше ми писали про те, що доволі часто українські водії стикаються із "неіснуючими" порушеннями та отримують за це штрафи. Одним із таких порушень є тріщина на лобовому склі.
Виходить, що якщо вона у вас є, то вам можуть виписати штраф за ч. 1. ст. 121 КУпАП – 340 гривень.
Проте, юристи зазначають, що стаття, яку наводять представники правоохоронних органів, не передбачає штрафу за тріщину на лобовому склі. Більш того, в Правилах дорожнього руху немає такого пункту в переліку технічних несправностей, з якими не можна їздити.
Зазначимо, раніше ми повідомляли про те, що в Україні змінюють правила отримання водійських прав. Також ми повідомляли, що в "Дії" є корисна послуга, про яку знають не всі водії.