UA RU

Договір про оренду квартири — які пункти треба заповнити обов'язково

Детально розбиралися, чи потрібно складати догорів під час здачі квартири або будинку в оренду та які дані варто перевіряти

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

Треба перевірити дані про адресу квартири та ім'я власника

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

Часто орендарі нехтують укладанням договори про оренду квартири. Але цього варто не робити, аби в майбутньому не зіпсувати собі настрій та не втрати гроші, а також уникнути спірних моментів.

Сайт Pro Гроші з’ясовував, які пункти мають обов’язково бути в договорі про оренду житла.

Адреса квартири

Як пише агентство з нерухомості X-Estate, потрібно вказувати чітко та повністю адресу квартири. Якщо поставитися до цього питання легковажно, то є загроза, що шахраї можуть вас виселити найближчим часом.

Момент передачі квартири

Ви повинні чітко орієнтуватися, з якого моменту починається оренда і коли закінчується. Спочатку це здається дрібницею, але при виїзді з квартири можуть виникнути розбіжності у трактуванні цього пункту.

Місячна оплата + комуналка

Обов'язково треба вказувати розмір місячної оплати, а також які комунальні платежі ви сплачуєте. Інакше пізніше власник зможе вам додати зайві рахунки, про які ви раніше не домовлялися.

Заставна сума

Слід зазначити точну суму, яку ви вносите, як заставну. Також у договорі повинно бути зазначено, у яких випадках заставна сума повертається, а у яких – ні.

Під час виселення це питання обов'язково підніметься, тому треба бути готовим до цього.

Скільки осіб мешкатиме у квартирі

Фіксуйте у договорі, хто проживатиме в орендованому житлі. У тому числі вказуйте й тварин, щоб у власника не було підстав вас виселити.

Комплектація квартири

Це важливо не лише зафіксувати у договорі, а й зняти на фото і відео. При виселенні все має бути на місці. Власник квартири не зможе придумати, що у приміщенні були ще якісь меблі чи техніка, і при виселенні не зніме з вас заставну суму.

Реквізити сторін

Перевіряйте документи власника і повністю внесіть ваші паспортні дані до договору. І звичайно поставте свій підпис.

Документи на право власності

Запитайте у власника його документи на квартиру: це може бути договір про купівлю-продаж, витяг з реєстру, свідоцтво про право на спадщину, свідоцтво про право власності або договір дарування квартири.

Обов'язково звірте дані про адресу квартири та ім'я власника.

Скільки коштують квартири

Як ми раніше розповідали, орендувати 1-кімнатну квартиру в новобудові можна в середньому від 10 000 до 15 000 гривень за місяць. Але все залежить від району і розташування житла.

Оренда 2-кімнатної квартири в новобудові варіюється від 15 000 до 20 000 гривень, а ціна на 3-кімнатні квартири зазвичай починається від 20 000 гривень і вище.

А от орендувати 1-кімнатну квартиру на вторинному ринку можна від 6 000 до 10 000 гривень за місяць. Ціни на оренду 2-кімнатних квартир на вторинному ринку коливаються від 12 000 до 18 000 гривень. Оренда 3-кімнатних квартир зазвичай починається від 18 000 гривень і може досягати 25 000 гривень за місяць.

В яких районах Києва житло найдешевше та найдорожче

Найдорожчі райони пов'язані з їхнім престижем, розташуванням у центрі міста та розвиненою інфраструктурою. Тому здебільшого це центральні райони столиці:

А от найдешевшими районами можна вважати:

Більше про оренду житла читайте в нашому матеріалі за посиланням.

Раніше сайт Pro Гроші писав про купівлю нерухомості за кордоном. Також ми повідомляли про те, скільки коштують квартири в Києві залежно від типу забудови.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі