UA RU

Виплати при звільнені: які суми можна отримати, залишившись без роботи

Трудове законодавство чітко визначає права співробітників на виплату грошового забезпечення у разі звільнення з посади

Фото: Unsplash, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Українцям виплачують компенсацію при звільненні з роботи

Фото: Unsplash, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Під час війни випадків раптових звільнень і скорочень побільшало. Постає питання, які виплати повинен отримати працівник, позбавлений робочого місця. І чи може підприємство не заплатити суми, належні за законом.

Ці питання регулює Кодекс законів про працю.

В ньому йдеться про обов’язок роботодавця виплатити колишньому співробітнику всі суми в день звільнення, незалежно від підстав розірвання трудового договору. Отже працівнику належить:

Окремо існує виплата в розмірі не менше середнього місячного заробітку тим особам, звільнення яких супроводжувалося однією з умов:

В деяких випадках між співробітником і роботодавцем може існувати спрощений режим регулювання трудових відносин. Це стосується підприємств із невеликою кількістю персоналу (до 250 людей) або у разі заробітної плати більше восьми мінімальних. Тоді обидві сторони за спільною згодою можуть визначити інші підстави для звільнення, не зазначені в законодавстві.

І якщо відбудеться полишення робочого місця через причину, не передбачену в Кодексі законів про працю, то підприємство зобов’язано виплатити:

Право на відпустки по-новому

Раніше ми розповідали, що на сайті Федерації профспілок України оприлюднили проєкт нового Трудового кодексу, в якому запропонували певні зміни стосовно термінів щорічних відпусток. У документі йдеться про збільшення кількості днів відпочинку для співробітників – із 24-х на рік до 28-ми як мінімум.

Нагадаємо, право на відпустку з’являється в перший рік роботи на підприємстві, але не раніше закінчення шести місяців безперервної діяльності.

Також в оновленому Трудовому кодексі є нововведення щодо вихователів дитячих садків, вчителів і працівників позашкільних навчальних закладів. Для них передбачили відмову від кількісного визначення днів відпустки.

Тобто педагогічні співробітники можуть отримати понад 28 днів відпочинку на рік, але не обов’язково більше 56 днів. Зауважимо, перш ніж зміни в законодавстві наберуть чинності, їх повинні підтримати народні депутати.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що роботодавці отримуватимуть більше грошей за працевлаштування переселенців. Також ми повідомляли, що в Україні хочуть підвищити зарплати і розповідали, що потрібно зробити роботодавцям.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі