Попри те, що зараз ринок праці потроху відновлюється, деякі українці все ж постають перед певними труднощами під час пошуку роботи. Зокрема йдеться про такі професії як листоноша, прибиральник тощо.
Про це повідомив Державний центр зайнятості у своєму коментарі виданню УНН.
Представникам яких професій складно знайти роботу
За даними Державного центру зайнятості, найбільше з труднощами під час працевлаштування стикаються представники таких професій:
- листоноша – заявлено 218 вакансій при цьому 3 988 безробітних;
- прибиральник службових приміщень – заявлено 658 вакансій, безробітних – 2 826 осіб;
- укладальник/пакувальник – заявлено 277 вакансій на 1 105 безробітних;
- спеціаліст державної служби – заявлено 301 вакансію на 1 073 безробітних;
- помічник вихователя – заявлено 136 вакансій на 643 безробітних;
- економіст – заявлено 146 вакансій на 555 безробітних;
- діловод – заявлено 45 вакансій на 420 безробітних;
- юрист – заявлено 91 вакансію на 206 безробітних.
Дефіцит кадрів на ринку праці
Наразі кількість вакансій у базі служби зайнятості суттєво перевищує чисельність зареєстрованих безробітних, проте це лише за певними професіями. Йдеться про лікарів загальної практики та лікарів-терапевтів, електромонтерів, слюсарів та токарів.
Також у центрі зайнятості пояснили, що певні проблеми зараз виникають через зміну структури зареєстрованих безробітних за статтю. Тобто, якщо до початку повномасштабної війни в Україні частка безробітних жінок становила 56%, то зараз вона зросла до 71%.
"Тому виникають певні труднощі з укомплектуванням вакансій за професіями, які є традиційно затребуваними серед чоловіків", — зазначили у Державному центрі зайнятості.
Яких вакансій зараз найбільше
- Кваліфіковані робітники з інструментом – 22% вакансій (швачка, електромонтер, слюсар, електрогазозварник, пекар).
- Робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 16% (водій, тракторист, токар, оператор заправних станцій, дорожній робітник, машиніст екскаватора, водій навантажувача, фрезерувальник, оператор верстатів, кранівник).
- Працівники сфери торгівлі та послуг – 15% (продавець, кухар, охоронник, офіціант, соціальний робітник, бармен, перукар, молодша медична сестра, поліціянт).
Які місяці ідеальні для пошуку роботи
Експертка з ринку праці Валентина Бардадим пояснила, що у березні та квітні ринок праці починає розгойдуватися, вакансій стає більше, і це справді один із найкращих періодів, щоб почати активно шукати роботу.
Наприклад, влітку починається довге затишшя після травневих свят, багато працівників йдуть у відпустку. Тому літо асоціюється із розслабленим режимом праці.
Про інші місяці для вдалого працевлаштування читайте в нашому матеріалі.
Раніше ми розповідали, які компенсації можуть отримувати роботодавці у 2023 році. Також ми писали, хто точно не залишиться без роботи після війни.