В Європі наразі спостерігається так звана "криза" на ринку праці. В багатьох країнах ЄС залишаються затребуваними певні фахівці, наприклад, лікарі, будівельники, інженери, офіціанти тощо.
Про те, які професії в Європі мають високий попит, пише видання Euronews.
Які найбільш затребувані професії в Європі?
Загалом, у 27 країнах Європейського Союзу, а також у Норвегії та Швейцарії одними з найбільш затребуваних вважаються фахівці для роботи у галузях програмного забезпечення, охорони здоров’я, будівництва та інженерії.
За дослідженнями Європейського управління праці, 38 професій у цих галузях мають статус дефіцитних, тобто, принаймні 11 країн стикнулися з нестачею фахівців в цих сферах діяльності.
Найбільш затребуваними професіями в галузі будівництва є:
- маляр;
- тесляр;
- столяр;
- оператор машин;
- будівельник;
- інженер-будівельник;
- зварювальник;
- монтувальник металевих конструкцій;
- монтажник.
У сфері програмного забезпечення зараз спостерігається нестача таких фахівців:
- розробників додатків;
- системних аналітиків;
- розробників;
- аналітиків програмного забезпечення та програм.
Найважливіша галузь, а саме сектор охорони здоров’я, гостро потребує:
- лікарів загальної практики та вузьких спеціалістів (хірургів, кардіохірургів, неврологів);
- медсестер;
- психологів;
- фізіотерапевтів;
- фельдшерів.
Без уваги не залишилася й сфера ресторанно-гостинного бізнесу, там зараз спостерігається високий попит на кухарів, офіціантів, пекарів та кондитерів.
Які професії ніколи не втратять свою популярність в країнах ЄС?
Згідно з останнім звітом Європейського управління праці, такі професії як муляр, водій важких вантажівок, медсестра, зварювальник, електрик, розробник програмного забезпечення, кухар, лікар та механік, будуть потрібні завжди, не зважаючи на ситуацію на ринку праці.
В яких країнах спостерігається найбільший дефіцит кадрів?
Здебільшого така "криза" на ринку праці стосується північної та західної Європи, а також Італії, там є гостра потреба у вищезазначених фахівцях.
Дані дослідження показали, що найбільший дефіцит кадрів було зафіксовано у Швейцарії, Італії та Нідерландах, а найменший – в Греції, Чехії та Мальті.
Раніше ми розповідали, у яких сферах найчастіше працюють українці в Європі. Також ми писали, яких фахівців шукають українці, які відкривають бізнес в Польщі. Більше про життя українців за кордоном читайте в нашій спецтемі.