UA RU

Ринок праці у пошуку стабільності: кому і скільки готові платити під час війни

Кандидатам пропонують роботу в усіх сферах, також багато роботодавців дозволяють працювати в офісі або дистанційно

Фото: Unsplash, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

У квітні 2023 року українці могли обирати роботу з поміж 75 тисяч вакансій

Фото: Unsplash, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Повномасштабне вторгнення дійсно завдало шкоди ринку праці в Україні, але у 2023 році ми можемо спостерігати позитивну динаміку відновлення. Станом на квітень в країні відкрито понад 75 тисяч вакансій, що складає 2/3 від довоєнного рівня.

Про це свідчать дані кадрового порталу Jooble.org.

Зазначається, що кандидатам пропонують роботу в усіх сферах. На багатьох посадах працювати можна в офісі або дистанційно з повною зайнятістю чи з вільним графіком.

Кількість вакансій по областях

Лідером з кількості вільних робочих місць є Київська область, тільки у столиці пропонується понад 6 тис. вакансій, загальна сума оголошень складає близько 20 тис. Також багато пропозицій працевлаштування можна знайти у таких областях:

Набуває поширеності дистанційна робота, яка не потребує від працівників проживання у певному місті або області. Таких пропозицій зараз наявно близько 5 тис.

Де пропонують найвищі зарплати?

Рівень середніх доходів в Україні зараз складає 16 000 грн. Найвищими заробітні плати є в таких містах:

У Харкові, Полтаві, Рівному, Тернополі, Миколаєві зазвичай пропонують 14 000-15 000 грн. Найнижчими є зарплати у Сумах та Кривому Розі – приблизно 12 500 грн.

Якщо розподілити рівні доходів за посадами, то найвищі пропонують:

На цих посадах роботодавці зазвичай вимагають досвід роботи не менш як рік, вищу або спеціальну освіту.

Які вимоги висуваються до кандидатів?

Принципової відмінності між вимогами роботодавців у різних областях немає. Загалом на ринку праці сьогодні спостерігається велика конкуренція від 10 до 20 людей на одне місце, тому компанії віддають перевагу кандидатам з освітою, резюме та досвідом роботи. У регіонах, де ведуться активні бойові дії, виникають потреби релокувати підприємства, тому серед працівників цінуються адаптивність та готовність до швидких змін.

Іншим ключовим моментом для роботодавців є "прокачані" soft-skills, які являють собою:

В регіонах з розвиненим туризмом під час весняно-літнього сезону зменшується кількість вимог до працівників сфери обслуговування. Тут з’являється гостра потреба у персоналі, який треба знайти протягом короткого проміжку часу, тому роботодавці готові брати людей без навичок, досвіду та навчати їх самостійно.

Раніше сайт Pro Гроші розповідав, які тенденції на ринку праці переважатимуть у 2023 році. Також ми писали, як зміниться зарплата українців у наступні 2 роки.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі