Ринок праці в Україні також постраждав через війну, але наразі він поступово відновлюється, а кількість вакансій зростає. За даними популярного сайту для пошуку роботи — robota.ua, кількість вакансій сягає майже 90% від рівня початку 2022 року.
Сайт Pro Гроші розповідає, що відбувається на ринку праці у 2023 році.
Співвідношення кількості кандидатів та кількості вакансій майже відповідає довоєнному рівню, та складає 3 резюме на 1 вакансію. В лідерах за кількістю активних оголошень знаходяться:
- Харківська область — 4 116 оголошень;
- Одеська область — 5 794 вакансії;
- Дніпропетровська область — 6 990 оголошень;
- Львівська область — 7 374 вакансії;
- Київська область — 35 081 оголошення.
Також можна виділити два основних зарплатних показники:
- середній рівень зарплати, яку хочуть отримувати кандидати;
- середній рівень грошової винагороди, яку пропонують роботодавці.
Якщо проаналізувати ці два критерії, то можна дійти висновку, що до початку повномасштабного вторгнення роботодавці у середньому пропонували на 445 грн менше, ніж того очікували кандидати на роботу, а зараз ця цифра збільшилася у 6 разів, та становить — 2 835 грн. Але перевага зараз на боці тих, хто шукає роботу, адже на ринку спостерігається дефіцит вакансій.
Також у вересні 2023 року сайт robota.ua провів цікаве опитування та поцікавився у роботодавців, чи здійснювали їх компанії підвищення зарплат цього року. За результатами опитування виявилось що:
- третина — збільшили рівень винагороди на 5−10%;
- 30% роботодавців підняли зарплату на 11−20%;
- ще третина компаній зарплати не підвищувала.
На що звертають увагу українці під час пошуку роботи
Критерії, на які українці звертають увагу при виборі місця роботи, доволі сильно змінилися, але традиційно розмір зарплати все ще грає ключову роль для людей, які шукають роботу. Цей критерій важливий для 80% претендентів на роботу у 2023 році, в той час, як у 2020 році — він турбував 93% шукачів. Також до пандемії багато хто звертав увагу на:
- віддаленість офісу від дому;
- впізнаваність компанії роботодавця та додаткові бонуси, наприклад, корпоративи або медичне страхування;
- можливість кар'єрного зростання.
Зараз, в умовах війни, українці в першу чергу звертають увагу під час вибору роботи на безпеку, прозорість працевлаштування, можливість кар'єрного зростання, гнучкість графіку роботи та комфортні умови праці.
Раніше ми писали, як будуть бронювати працівників через Дію, а також чому в Україні очікується дефіцит робочої сили.