Зазвичай на фрилансі замовляють проєкти компанії e-commerce та торгівлі, IT, консалтингу та сфери надання послуг. Наразі, порівняно з 2021 роком, попит на послуги фриланс-фахівців зріс на 30%.
Про це повідомляє фриланс-біржа Freelancehunt.
Сезонність на фрилансі спостерігається з початку жовтня до середини квітня. Лише за першу половину жовтня 2022-го кількість виконаних фриланс-проєктів збільшилась на 38%. Зазвичай такий формат співробітництва підходить ФОПам або компаніям, в яких працюють від 2 до 50 осіб. На фрилансі лише 4,1% великих компаній, які готові співпрацювати на проєктній основі.
На яких фриланс-фахівців більший попит
62,1% підприємств замовляють послуги у кількох категоріях, що дозволяє виконувати різнопланові завдання та не наймати спеціалістів у штат.
Більше замовлень надходить від компаній:
- e-commerce та торгівлі – 22,7%;
- IT-компанії – 18,7%;
- веб-студії – 13,6%;
- консалтингу та сфери послуг – 12,1%.
9,6% представників стартапів звертаються за допомогою до фриланс-фахівців, ще 8,1% агенцій з маркетингу та 6,1% зі сфери дизайну. Половина таких замовників звертаються за допомогою до фрилансерів щонайменше 1 раз на місяць, також є замовники, які працюють тривалий час лише з одним фахівцем.
Категорії, які користуються більшим попитом:
- програмування – 22,5%;
- дизайн – 21,1%;
- робота з текстами – 16,8%;
- просування – 8,5% та послуги – 7,9%.
Найчастіше представники бізнесу звертається до фрилансерів у пошуку спеціаліста для виконання конкретного завдання, тому що не хочуть перенавантажувати своїх співробітників додатковою роботою.
Раніше ми розповідали, що краще обрати, фриланс чи роботу у штаті. Також ми писали, яку групу ФОП обрати для роботи на фрилансі.