Штучний інтелект стає більш популярним та важливим у сучасному світі. Логічно, що лише за кілька років він зможе замінити чимало професій на ринку праці. Однак, завдяки ШІ, можуть з'явитися і нові спеціальності.
Про це розповідає сайт Pro Гроші.
Prompt engineer. Це фахівець, який зможе оформити завдання для штучного інтелекту максимально деталізовано та зрозуміло.
AI Auditor. Робота такого спеціаліста полягає в тому, щоб переконатися, що стереотипи та упередженість максимально виключені з результатів роботи ШІ.
Human-Machines Teaming Manager. Це нове покоління фахівців, які організовують ефективну співпрацю між людьми та штучним інтелектом. Їхня мета – переконатися, що ШІ не лише ефективно виконує свої завдання, а й інтегрується у робоче середовище з огляду на потреби та можливості людей. Фактично такі люди – це прокачана версія ейчара.
AI Ethicist. Це спеціаліст, відповідальний за безпечне та етичне використання ШІ. Серед його обовʼязків:
розробка етичних стандартів, якими мають користуватися девелопери та користувачі ШІ;
оцінка ймовірних негативних наслідків, які можуть виникнути при використанні ШІ;
розробка документів, які допоможуть обмежити чи запобігти потенційним ризикам та зловживанням ШІ.
AI Personality Designer. Завдання експерта – зробити з ШІ особистість, щоб він став "живішим". Фахівець навчатиме його негласних, але важливих комунікацій. Тобто, розуміти сленг, вживати фразеологізми тощо.
Які професії можуть зникнути через штучний інтелект
Ми вже писали про те, що під загрозою зникнення 10 професій, побудованих на створенні, аналізі, компіляції, обробці інформації. Йдеться про:
- роботу в ЗМІ (журналісти, редактори, СЕО);
- технічні спеціальності (програмісти, кодери, аналітики даних, інженери-програмісти);
- маркетологів;
- роботу галузі юриспруденції (помічники юристів, параюристи);
- фінансові вакансії (консультанти та аналітики);
- трейдерів;
- викладачів;
- бухгалтерів;
- графічних дизайнерів;
- спеціалістів служби підтримки.
Але експерти запевняють, якщо використовувати нейромережу як помічника, а не повноцінний замінник людини, то можна значно підвищити рівень роботи та уникати помилок. Більше читайте тут.
Штучний інтелект викликав занепокоєння у вчених
Розробник штучного інтелекту Джеффрі Хінтон висловив побоювання, що рано чи пізно ШІ перевершить людський інтелект, а це може завдати шкоди людству. До змін варто готуватися вже зараз і людям потрібно замислитися над:
- переорієнтацією освіти;
- розвитком індивідуального сприйняття та креативності.
Вчені вважають, що такі якості ставатимуть дедалі ціннішими у світі, якщо панівне становище в ньому займе штучний інтелект.
Раніше ми писали про те, як штучний інтелект вже змінює ринок праці та що буде далі. Також ми писали про те, які професії точно не зникнуть через штучний інтелект.