UA RU

Українці можуть скаржитись на часті відключення світла: як і кому писати заяву

Розповідаємо, як правильно написати скаргу через часті відключення світла

Фото:  Unsplash, Уніна. Коллаж: Pro Гроші

Українці можуть скаржитись на часті відключення світла

Фото: Unsplash, Уніна. Коллаж: Pro Гроші

Українці вже кілька місяців живуть в умовах віялових чи екстрених відключень світла через масовані ракетні обстріли з боку Росії. Також усім відомо, що електроенергію можуть відключати нерівномірно, тому українці мають право поскаржитись на неправомірні, на їхню думку, відключення світла.

У пресслужбі Національної комісії, яка здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, пояснили, як правильно писати скаргу, щоб її точно розглянули.

Як написати скаргу на вимкнення електроенергії?

Щоб Комісія розглянула звернення споживача, потрібно:

Зазначається, що письмове звернення передається громадянином до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства, або надсилається поштою на адресу:

Чи можна надіслати скаргу на відключення світла онлайн?

Так, така можливість є. У такій заяві необхідно вказати:

Тарифи на електроенергію зростуть

Внаслідок збільшення Національною комісією, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), тарифів на передачу електроенергії та диспетчерські послуги НЕК "Укренерго", а також на розподіл електроенергії та послуги постачальників універсальних послуг (ПУУ) на 2023 рік, кінцева ціна електроенергії для непобутових споживачів з 1 січня 2023 року зросте в середньому на 15 коп. за 1 кВт-год.

У НКРЕКУ зазначили, що при цьому зростання цін на електроенергію для промислових енергоємних споживачів становитиме близько 4 коп. за кВт-год.

Коригування тарифів відбулося насамперед шляхом виділення коштів для операторів електричних мереж на:

Раніше ми розповідали, як у 2023 році зміняться тарифи на холодну воду. Також ми писали, чому українці усе частіше відмовляються від субсидій.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі