Нова хвиля атак на енергетичну систему України уже розпочалась. В останні кілька тижнів РФ відновила удари по критичній інфраструктурі, проте наша держава вже краще підготувалася до нового етапу енергетичного терору з боку росіян.
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на Регіональному економічному форумі.
"Ми розуміємо, що етап енергетичного терору в цей опалювальний сезон уже розпочався. Ми бачимо це за знищенням інфраструктури, виробництва, прокачки, зберігання пального. Ми бачимо це за першими ударами по регіональних підстанціях енергетичних в останні два тижні", – сказав прем'єр-міністр.
На думку Шмигаля, атаки будуть продовжуватись і надалі, але захист наших об'єктів інфраструктури посилюється, і охоплює як активний — у вигляді протиповітряної оборони, так і пасивний — у вигляді спеціальних конструкцій.
"Ми набагато більше підготовлені та сильніші, ніж були минулого року. Тому переконаний, що разом пройдемо цю складну зиму... Точно зима буде складна, точно не легша, але точно ми до неї готові краще, тому що ми розуміємо, до чого готується ворог, і які загрози та виклики перед нами всіма стоять", – заявив голова уряду.
Що відомо про результати підготовки до зими
За словами прем'єра, на порозі опалювального сезону можна сказати про такі результати готовності енергосистеми:
- ТЕЦ – відновлено близько 70%, а ще 30% у ремонті;
- АЕС – у ремонті наразі чотири блоки, а вже відновлено п'ять атомних блоків;
- ТЕС – відновлено або перебуває у ремонті 62% енергоблоків;
- гідроелектростанції – відремонтовано та в ремонті 32 гідроагрегати, а саме 68% від загальної кількості.
Зокрема, Укренерго майже на 80% виконало ремонт магістральних мереж, а високовольтні підстанції вже відновлені до рівня довоєнного стану.
Що буде з тарифами до кінця опалювального сезону
До кінця опалювального сезону вартість деяких комунальних послуг буде фіксованою. Про це повідомили у пресслужбі Кабміну. Послуги, вартість яких не буде змінюватися:
- гаряча вода;
- газ;
- тепло.
"Ми продовжили дію ПСО на ринку природного газу, за яким постачальники тепла отримають від Нафтогазу обсяги блакитного палива за фіксованою ціною – 7,4 грн за м3. Це пільгова ціна, яка дозволить не підвищувати тарифи", – пояснив Денис Шмигаль.
Також він зауважив, що триває укладання договорів між Нафтогазом і підприємствами теплокомуненерго.
Раніше ми розповіли, чи готова українська енергосистема до можливих ракетних обстрілів цієї зими, та навіщо українцям підготували графіки відключень світла.