UA RU

Яке майно заборонено арештовувати через борги – повний перелік

Арешт застосовують, щоб зберегти майно для подальшої реалізації чи щоб конфіскувати його

Фото: Pixabay, Freepik. Колаж: Pro Гроші

Список речей, які виконавча служба не може стягувати через борги

Фото: Pixabay, Freepik. Колаж: Pro Гроші

Боржники в Україні можуть втратити майно рішенням виконавчої служби. Спершу його описують, а потім накладають арешт, обмежуючи право власника користуватися до вилучення. Але існують винятки, тобто майно, яке заборонено стягувати за виконавчими документами.

Про це йдеться у додатку до Закону України "Про виконавче провадження".

Перелік речей, які заборонено арештовувати

Окремо слід вказати, що виконавець не може арештувати природний газ оператора газосховищ, який застосовують для здійснення господарської діяльності. Зокрема мова про власні виробничо-технічні потреби.

Процедура вилучення арештованого майна

Після винесення постанови про арешт майна на реалізацію дається термін, встановлений державним виконавцем. Але це роблять не раніше ніж через п’ять днів. Якщо мова про їжу та речі, які швидко псуються, то їх стягують одразу після накладення санкцій.

Що стосується цінних паперів і дорогих металів, зокрема золота, срібла, платини, каменів і перлів, то їх негайно передають на зберігання Національного банку України. Процедура арешту цінних паперів визначена Кабінетом Міністрів.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що українцям частково скасують арешт рахунків через борги та розповідав, хто отримає доступ до грошей. Також ми повідомляли, що користуватися арештованими коштами хочуть дозволити деяким українцям.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі