Дошка бажань, також відома як карта мрій/цілей (ще інакше борд) – це візуальний інструмент, який допомагає людині визначити, зрозуміти та зосередитися на власній меті. Підхід з використанням дошки також підштовхує до встановлення пріоритетності й перевірки прогресу протягом року.
Завдяки ефективності, карту бажань чимало людей по всьому світу розробляють для переосмислення життя. Навіть відомі знаменитості, як ведучі Еллен Дедженерес та Опра Вінфрі, а також співачка Кеті Перрі називали борди відповідальними за свій приголомшливий успіх.
Сайт Pro Гроші розповідає, як правильно скласти карту бажань та скільки коштують готові варіанти.
В чому переваги візуальної дошки
По-перше, вона додає впевненості. Розміщуючи зображення, об’єкти чи слова на дошці, ви занурюєтеся у цілі чуттєвим та емпіричним способами. Тож зосереджуєтеся на реалізації. По-друге, борд веде у правильному напрямку, бо ви вдосконалюєте бачення мрій. Це важливо для стартаперів і підприємців-початківців, яким необхідно правильно приймати рішення щодо бізнесу, такі як його місцезнаходження, цільовий ринок і стратегії розвитку. Коли знаєте, чого хочете, легше залишатися на вірному шляху.
По-третє, карти бажань можуть позбавити від негативних думок, коли виникають виклики та труднощі. Вона має силу відвернути від сумнівів і самокритики: просто подивившись на дошку, ви згадаєте про бажане майбутнє, якого прагнете досягти. Створення борда спільно з колегами по роботі заохочує командну взаємодію і робить вас кращим лідером, підвищує креативність та натхнення для запровадження ефективних рішень.
Як створити ефективну дошку мрій
Знадобиться будь-яка дошка або ватман. Можна придбати пробкову чи плакатну дошку, яку продають у будівельних магазинах. На крайній випадок – візьміть кілька листів А4 та склейте докупи, збільшуючи загальний масштаб саморобного ватману. Також не забудьте запастися інструментами, як от ножицями, клейкою стрічкою та шпильками.
Для візуального наповнення використовуйте різноколірні маркери, наклейки та вирізки. Будь-які яскраві речі, які можуть прикрасити дошку. Знайдіть кілька журналів, з яких можна вирізати зображення та цитати. Найголовніші атрибути – те, на що ви будете щодня дивитися: фотографії, надруковані чи написані від руки вислови, зображення місць для подорожі, нагадування про події чи людей, листівки від друзів. Підійде все, що вас надихає.
Виділіть годину-дві, щоб зібрати дошку. Бажано в цей період не відриватися на соціальне життя. Вимкніть мобільний телефон і попередьте близьких, що вас турбувати не можна. Для створення унікальної атмосфери можете ввімкнути спокійну музику, запалити ароматизовані свічки.
Коли справа дійшла до фактичного розміщення речей на дошці, спершу визначте головні цілі, а потім запишіть конкретний курс дій, які приведуть до досягнення. Подивіться на свій список і знайдіть зображення чи символи, які йому відповідають. Приклейте або закріпіть компонент на дошці, повторіть дію з усіма написами.
Не існує конкретних правил у створенні дизайну карти бажань, тому експериментуйте та розкривайте свою художню сторону. А якщо не маєте творчого потенціалу чи достатньо часу, щоб створити традиційний борд, можете скористатися додатками та готовими колажами. В Інтернеті опубліковано чимало ідей та шаблонів, які надихнуть вас і допоможуть швидко зробити ідеальну дошку.
Скільки коштують готові варіанти
Для зовсім лінивих людей існують готові карти бажань з накресленими відсіками для заповнення, структуровані по тематиці та сфера життя, наприклад, здоров'я, любов, дім, робота, розвиток, люди, характер, відпочинок тощо. Середня вартість в Україні – 500-600 грн. При цьому покупці зазвичай отримують додаткові елементи для декору, як от набори наліпок, олівці, шпильки для кріплення та ін.
Як варіант, можна придбати настінний органайзер у вигляді прямокутної сітки. Така підвісна карта виготовлена з металу, а завдяки нестандартному вигляду стане чудовим елементом інтер’єру. Коштують борди разом з набором прищіпок близько 300-400 грн.
До речі, подібні карти прекрасно підходять для подарунка на день народження, Новий рік тощо. Отримавши готовий шаблон для візуалізації мрій, людина стає на крок ближчою до втілення своїх заповітних бажань.
Раніше сайт Pro Гроші писав, як спланувати бюджет і не витратити всі гроші на подарунки. Також ми розповідали про новорічні подарунки для всієї сім'ї.