UA RU

В Україні з'являться нові штрафи – кого змусять заплатити 136 тисяч гривень

Розповідаємо, як в Україні посилили покарання для шахраїв, які ошукують довірливих громадян навіть під час війни

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Шахраям за неправомірні дії загрожуватиме штраф або тюремний строк

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Відтепер у шахраїв в Україні поменшає бажання ошукувати людей та відбирати у них останні гроші. Усе тому, що Верховна Рада посилила покарання за шахрайство під час війни.

Як йдеться у законопроєкті №8235, за який нещодавно проголосували народні обранці, якщо внаслідок шахрайських під час війни дій потерпілий зазнав суттєвої шкоди, то шахраю загрожує п'ятирічний тюремний строк.

Також Кримінальний кодекс до статті 190 "шахрайство" відтепер передбачає, що за шахрайство, яке було вчинене під час воєнного чи надзвичайного стану, і якщо потерпілий зазнав серйозних втрат – шахрая покарають:

Також продовжить діяти конфіскації майна, як додаткове покарання.

В Україні каратимуть за кредити

Чималі штрафи за перевищення нової допустимої кредитної ставки та за кредити із прихованими комісіями загрожують фінансовим установам.

Передбачається, що фінустанови у разі недотримання стелі кредитних ставок, сплачуватимуть штрафи від 5 тисяч до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 тис. до 170 тис. гривень).

Також в Україні хочуть карати за неоголошені платежі за кредитом, які збільшують кредитну ставку, на 5-8 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 тис. до 136 тис. гривень).

Яке покарання загрожує банкам за порушення у сфері протидії відмиванню доходів?

Нещодавно НБУ встановив нові штрафи за ці порушення шляхом збільшення штрафів. Наприклад, якщо фінустанова порушить вимоги законодавства у сфері ПВК/ФТ щодо управління ризиками, то заплатить за це до 50 млн грн. За невідповідність внутрішньої документації з питань ПВК/ФТ доведеться заплатити до 1 млн грн.

Чому підприємці можуть втратити 85 тисяч гривень?

Усе тому, що деякі з них займаються підприємницькою діяльністю, але не реєструють ФОП. За надані послуги з ними розраховуються готівкою або ж перераховують гроші на рахунок. Але. чинне законодавство вважає це порушенням, за яке передбачена адміністративна відповідальність.

Такі "підприємці" ризикують отримати штраф в розмірі від 17 000 до 85 000 гривень.

Раніше ми розповідали про відновлення перевірок банками стану заставного майна. Також ми писали, які нові правила обміну валют встановив ПриватБанк.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі