Разом із доплатами військовослужбовцям будуть повернуті доплати працівникам Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної поліції. Вони отримуватимуть додаткові виплати від 30 тисяч гривень щомісяця.
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у Facebook.
Він зауважив, що відповідне рішення було прийняте урядом. При цьому прем'єр-міністр підтвердив, що виплати повертаються ДСНС та поліції.
"Підтримка захисників та захисниць. Встановлюємо справедливі щомісячні доплати для військовослужбовців, правоохоронців та рятувальників", – написав Шмигаль.
Які доплати будуть виплачувати
Прем'єр-мінстр також уточнив, що розмір доплат щомісячно становитиме 30 тисяч гривень. Більші суми отримуватимуть:
- ті, хто здійснює оперативне управління військовими частинами та підрозділами на відстані – доплати можуть становити 50 тисяч гривень;
- ті, хто бере безпосередню участь у бойових діях – 100 тисяч гривень.
При цьому, в постанові Кабміну від 9 серпня 2023 року вказано, що доплати отримуватимуть усі особи рядового та начальницького складу ДСНС, поліцейські, а також особи начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро. Для них передбачені додаткові винагороди у розмірі 30 тисяч гривень "пропорційно в розрахунку за місяць".
Водночас ті ж, хто займають такі ж посади, але беруть безпосередню участь у бойових діях чи перебувають в районах ведення бойових дій, на окупованих територіях чи на територіях між позиціями Сил оборони та позиціями окупантів отримуватимуть доплати до 100 тисяч гривень "в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах".
Коли виплатять кошти
Народний депутат Олексій Гончаренко раніше повідомив, що виплати 30 тисяч будуть здійснюватися відразу за два місяці – червень та липень. Водночас нардеп не вказував, що ці доплати взагалі повернули поліції та ДСНС.
Також зауважимо, що в постанові уряду не йдеться про період, за який мають надійти виплати. Там лише зазначено, що це питання буде узгоджуватися з Міністерством фінансів та Мінекономіки.
Чому можуть призупинити бойові виплати
Раніше ми розповідали, що існує перелік обставин, через які додаткову винагороду (бойові) з військовослужбовця можуть зняти. Серед них такі:
- самовільне залишення військової частини або місця несення служби;
- відмова від виконання бойового завдання;
- добровільна здача в полон до ворога;
- вживання алкогольних напоїв або наркотичних речовин під час несення служби;
- застосування до військовослужбовців адміністративної або кримінальної відповідальності.
Крім того, юрист Ілля Шипко пояснив, що фінансова частина військової частини нараховує бойові виплати на основі наказів командирів про участь у бойових завданнях. Саме тому, не всі військові на лінії зіткнення могли отримувати 100 тис. гривень щомісяця.
Нагадаємо, ми писали про те, що деяким військовим можуть виплатити понад 700 тисяч гривень. Також ми розповідали про тонкощі призначення виплат військовим у разі поранення.