У фінансовій установі "Ощадбанк" працівники відмовились приймати у чоловіка долари, які були без пошкоджень. Однак, за їхніми словами, купюри мали відхилення в захисних елементах.
Відео скандалу зʼявилося в Telegram-каналі "Джокер".
Що відомо
Чоловік прийшов до Ощадбанку, аби обміняти долари, однак у фінустанові йому відмовили.
– Чому ви відмовляєте?
– Вони мають відхилення у захисних елементах.
– Долари дійсні?
– Вони дійсні, але мають відхилення в захисних елементах, в мікротексті й інфрачервоному захисті.
– Але ж машинка їх приймає.
– Вони мають відхилення в захисних елементах.
Іноземну валюту у чоловіка так і не прийняли. Також працівники фінустанови не пояснили, які саме відхилення мають долари, з якими прийшов чоловік до банку.
Чому в Україні вимагають комісію за обмін доларів
Ми раніше вже розповідали про те, що останнім часом було чимало ситуацій, коли обмінні пункти та банки відмовляли громадянам в обміні доларових купюр, які були випущені до 1996 року. Усе через дизайн та захисні елементи на американській валюті, які були змінені.
Проте всі долари, незалежно від року випуску, дійсні. Та навіть попри це, більшість установ або відмовляються обмінювати старі купюри, або встановлюють певну комісію.
Які банкноти повинні приймати фінансові установи:
- на яких є лише невеликі потертості;
- з невеликими написами (площею до 200 мм);
- на яких є до трьох плям до 5 міліметрів кожна;
- з надривами до 3 мм;
- з проколами до 1 мм.
Чи всі долари залишаються платіжними засобами
Центр протидії дезінформації наголошує, що усі долари США, які випущені після 1914 року, залишаються платіжними засобами. Обмежень на розрахунки такими банкнотами не запроваджували.
Купюри виводять з обігу поступово, замінюючи новішими, але лише після того, як старі потрапляють до американських банків.
"У разі відмови обмінювати валюту на підставі року випуску Національний банк готовий приймати звернення від громадян для проведення відповідних перевірок", – запевнили в НБУ.
Яка допустима комісія при обміні валют
Як правило, в Україні немає обмінних пунктів зі встановленою комісією. Але у нас є курси покупки та продажу, які відрізняються, ось це і є комісія обмінного пункту.
Колись у нас були в обмінниках комісії у розмірі певних відсотків, але зараз, як правило, установи не працюють з комісією, вони працюють саме з різницею курсу покупки та продажу. Це також стосується й банківських установ.
Раніше ми пояснювали, що таке "мокрі" гривні та чому їх обмінюватимуть безплатно. Ще ми розповідали про пошкоджені купюри, які з'явилися в українських банках.