UA RU

Українцям більше не можна користуватися арештованими рахунками: кого торкнеться заборона

В Україні втратили чинність розпорядження, які дозволяли реалізовувати певні витрати з арештованих рахунків

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

З 13 червня деяким українцям заборонили користуватися арештованими рахунками

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Кабінет Міністрів України скасував певні розпорядження про забезпечення здійснення розрахунків підприємств, установ, організацій в умовах воєнного стану. Зокрема це торкнулося дозволу на витрати коштів з арештованих рахунків.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Які розпорядження були скасовані Кабміном?

13 червня 2023 року Кабмін скасував розпорядження № 198-р, яке дозволяло фізичним особам здійснювати видаткові операції з рахунків, на які накладено арешт органами державної виконавчої служби, якщо сума стягнення за виконавчим документом щодо такої особи не перевищує 100 000 гривень.

Також в результаті було скасовано рішення № 350-р, яке передбачало такі витрати з арештованих рахунків:

Ще одне розпорядження № 212, яке дозволяло здійснення розрахунків за правочинами для підприємств та господарських товариств в оборонно-промисловому комплексі, також було скасовано.

Що відомо про арешт рахунків?

З 6 квітня 2023 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень та рішень інших органів під час дії воєнного стану".

Цей Закон скасовує дію Постанови Кабміну №198-р, яка знімала арешти виконавчої служби на суму менш ніж 100 000 гривень на період дії воєнного стану.

Кому хочуть дозволити користуватися арештованими коштами?

15 травня 2023 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроєкт, автори якого хочуть зняти таке обмеження для військовослужбовців на період воєнного стану та дозволити їм користуватися всією сумою арештованих коштів.

За які кредити заборонено стягувати борги?

Йдеться про заборону відкриття виконавчих проваджень на підставі виконавчих написів нотаріусів, вчинених на кредитних договорах, які не посвідчені нотаріально. А в Україні більшість кредитних договорів не посвідчують нотаріально, серед них:

Раніше ми розповідали, яке майно заборонено арештовувати через борги. Також ми писали, як ефективно погасити борги та забезпечити стабільність.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі