Курс долара та євро на чорному ринку України продовжує демонструвати коливання. Зміни у показниках відбуваються вже майже рік, і сьогоднішній день не став виключенням.
Про це свідчать дані на порталі Мінфін.
Що з курсом долара на чорному ринку
Станом на 13:40 показники наступні:
- купівля – 40,44 грн/дол. (-0,00 грн);
- продаж – 40,61 грн/дол. (-0,01 грн).
Який курс євро на чорному ринку
Показники цієї валюти впродовж останньої доби змінилися, але не дуже суттєво:
- купівля – 42,67 грн/євро (+0,02 грн);
- продаж – 42,84 грн/євро (0,00 грн).
Що буде з курсом долара до кінця 2023 року
На думку представника парламентського Комітету з питань економічного розвитку Олександра Маріковського, курс долара навряд чи буде більшим за позначку, яку встановив уряд для валюти – 42 грн/долар.
"Україна продемонструвала, що має гарні інструментарії, які дозволили "вирулювати" з рецесії, спричиненої кризою через агресію Російської Федерації проти нашої держави. Зокрема, це випуск військових облігацій, які були реалізовані на суму понад 200 млрд гривень", – зазначив Маріковський.
Він також додав, що українська національна валюта, попри війну, девальвувала не так сильно, як передбачалося на початку року.
Як вигідно зберігати валютні заощадження
Інфляція у листопаді 2022 року у річному вимірі сягнула 26,5%. Тобто, у середньому все подорожчало майже на 30%, і якщо взяти певну суму, то на неї можна купити на стільки ж менше, ніж рік тому.
Повномасштабна війна значно нашкодила економічній системі України, і загалом росіяни намагаються максимально нашкодити нашій державі в усьому, і в економічній стабільності зокрема. Але попри це, банки працюють, люди заробляють гроші, довіряють їх фінансовим установам і намагаються уберегти їх від знецінення.
Тому, попри війну, експерти не радять тримати заощадження під подушкою, у тому числі й валютні.
Про те, як найкраще зберігати доларові заощадження, щоб від цього максимально отримувати користь і втрачати якомога менше, читайте в нашому матеріалі.
Раніше ми розповідали, чи збільшать українцям у 2023 році зарплати та пенсії. Також ми писали, чи може податкова перевірити неофіційну заробітну плату українців.